Gündemİlçe Haberleri

Balıkesir Tabip Odası Filistin İçin Harekete Geçme Çağrısı Yaptı

Balıkesir Tabip Odası Yönetim Kurulu, İsrail'in Refah'taki çadır kentine yönelik saldırısını sert bir dille kınadı. Kurul, saldırının insanlık suçu olduğunu vurguladı ve uluslararası toplumu harekete geçmeye çağırdı. 

Balıkesir Tabip Odası Filistin İçin Harekete Geçme Çağrısı Yaptı

Balikesir Tabip Odasi Filistin Icin Harekete Gecme Cagrisi Yapti 1

Balıkesir Tabip Odası Yönetim Kurulu’nun Açıklaması ve Öne Çıkan Başlıklar;

“Zulmün dozu gittikçe artıyor”

Çocuk ve sivillere yapılan saldırının acımasızlık olduğunu vurgulayan Kurul, “İsrail, Filistin’de masum sivillere 9 aydan bu yana devam ettirdiği zulmün dozunu gün geçtikçe artırmaktadır. Son olarak hiçbir hukuk kuralı tanımayan İsrail hükümeti Refah’a sığınan kadın, çocuk ve sivillere füze ve bomba yağdırarak acımasızca en az 45 masumun hayatlarını kaybetmelerine neden olmuştur.”

“Bu insanlık dramı bütün dünyanın gözü önünde”

Uluslararası Adalet Divanının çağrısının ardından saldırı yapıldığını vurgulayan yönetim, “Üstelik İsrail bu acımasız saldırıyı Uluslararası Adalet Divanının saldırıları durdurma çağrısının hemen ardından yapmaktan çekinmemiştir. Bu insanlık dramı bütün dünyanın gözü önünde yaşanmaya devam etmektedir. İsrail, bütün dünyanın gözü önünde Filistin halkına sistematik bir soykırım uygulamaktadır.”

“İsrail’i durdurmak için harekete geçmeye davet ediyoruz”

Uluslararası kuruluşları harekete geçmeye davet eden yönetim, “İsrail’in Filistin halkına uyguladığı soykırım başta olmak üzere; hastanelerin bombalanması, çocuk ve kadınların katledilmesi, son olarak da insanlık dışı Refah saldırısını en ağır şekilde lanetliyoruz. Yaşanan vahşete ve insanlık dramına seyirci kalan uluslararası toplumu, bir an önce hukuk kurallarını hiçe sayan ve savaş suçu işleyen saldırgan İsrail’i durdurmak için harekete geçmeye davet ediyoruz. Uluslararası kurum ve kuruluşların bu vahşeti durduramaması, dünya tarihine geçecek büyük bir utançtır.”

Haber: Bülten

Instagram Kullanıcıları Gazze Sansürüne Karşı Birleşti

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu