Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir Tabip Odasından Topluma Çağrı

Balıkesir Tabip Odasından Topluma Çağrı
14 Aralık 2021 - 14:46

Balıkesir Tabip Odasından Topluma Çağrı

Balıkesir Tabip Odası basın açıklaması yaptı. Açıklamada; ‘’Sağlıkta Dönüşüm Programı ile çökertilen sağlık sistemi artık devam ettirilemez bir hâl almıştır. Koronavirüs salgını, hem sizlere hem de bizlere mevcut sağlık otoritesinin, toplum sağlığını korumak gibi bir derdi olmadığını bir kez daha göstermiştir. Sağlık sisteminin artık sağlık değil sağlıksızlık ürettiğini uzun süredir dile getirmemize rağmen hiçbir adım atılmamıştır. Yaşanılan bu çöküşe tanıklık eden biz sağlık emekçileri artık nefes alamıyoruz! Bilimden, yaşamdan, ayrıca emekten yana değil sermayeden yana olan sağlık politikalarına sabrımız tükendi’ ’ifadeleri kullanıldı.

‘’HIZLA GETİRİLİP ÇEKİLEN YASA TASARILARINA İTİRAZIMIZ VAR’’

Açıklamanın devamında Balıkesir Tabip Odası Başkanı Necdet Uçan ; ‘’Emeğimizin bu denli yok sayıldığı, değersizleştiği bir ortamda çalışamıyoruz. Emeğimiz ile alay edercesine hızla getirilen ve aynı hızla çekilen yasa tasarılarına itirazımız var. Tükenmiş, mesleği değersizleştirilmiş, emeği görmezden gelinen, çalışma şartları sağlıksız olan ayrıca sağlık emekçilerinden sağlık beklenemez. “Taleplerimiz Sizin İçin, Bizim İçin, Hepimiz İçin… Sağlık Mücadelesinde Yan Yanayız!” Toplumun sağlığı ancak sağlık emekçilerinin sağlığıyla mümkün olabilir. ’dedi

‘’HASTALARIMIZIN SAĞLIĞINI BİZDEN İYİ KİMSE DÜŞÜNEMEZ’’

Uçan: ‘’ Her görev etkinliğinde olduğu gibi her yaşta acil hastalar, diyaliz hastaları, gebeler, kanser hastaları, yoğun bakım hastalarının bakımına, covıd-19 veya covıd-19 şüphesi ile sağlık kurum ve kuruluşlarına yapılacak başvurular geri çevrilmeyecek, poliklinik ve ayrıca klinik tedavilerine devam edilecektir.  Hastalarımızın sağlığını bizden daha iyi kimse düşünemez. Bugün görevimiz daha iyi bir sağlık sistemi için, haklarımız için. Sizlerden acil şartlar dışında sağlık kurumlarına başvurmayarak bizlere destek vermenizi talep ediyoruz. Bu eyleme vereceğiniz destek ile ayrıca sağlıklı bir ülke için umudumuzu büyüteceğiz ’’dedi.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.