Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir tanıtıldı

Balıkesir tanıtıldı
28 Mart 2015 - 1:36

Genel

Balıkesir’in yeni turizm modeli projesi uygulanmaya devam ediliyor.
Güney Marmara Kalkınma Ajansı tarafından kabul edilen ve Balıkesir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından uygulanan ‘Balıkesir’in yeni turizm modeli projesi devam ediyor. Bu proje kapsamında yer alan yurt içi ve yurt dışı faaliyetlerde Balıkesir’in tanıtımını yapmak  amacıyla İsveç-Göteborg şehrinde gerçekleştirilen fuara katılım gerçekleştirildi.

Fuarda Türkiye’nin çeşitli turizm noktalarından gelen kurumlar, seyahat acenteleri, oteller başarıyla temsil edilirken, Balıkesir standı da yoğun ilgi gördü. Proje Koordinatörü ve aynı zamanda Altıeylül Belediyesi Strateji Müdürü olan Özgür Aycil, Balıkesir’i yerli ve yabancı katılımcılara tanıtmayı başardıklarını belirterek, projenin tüm faaliyetlerini başarıyla gerçekleştirdiklerini belirtti. Aycil, “Bu fuarda İsveç’te yaşayan kişilere İlimizi tanıtma fırsatını başarıyla değerlendirdik” dedi.
Proje kilit personeli aynı zamanda Balıkesir İl Kültür ve Turizm Şube Müdürü Mahmut Demir ise proje kapsamında çalışmalara devam ettiklerini belirterek, amaçlarının Balıkesir’i Avrupalı turistlere güzel ve doğru bir çekilde tanıtmak olduğunu belirtti. Demir, “Kuzey Avrupa’da artık Balıkesir ili bilinen ve tanınan bir turizm noktası haline gelmeye başlamıştır” şeklinde konuştu. HABER MERKEZİ

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.