Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir Tanıtım Günlerinde Dursunbey’e Yoğun İlgi

Balıkesir Tanıtım Günlerinde Dursunbey’e Yoğun İlgi
15 Eylül 2014 - 0:00

Genel

Balıkesir Tanıtım Günlerinde Dursunbey’e Yoğun İlgi

İstanbul Feshane Kültür Merkezi’nde 11-14 Eylül tarihlerinde düzenlenen tanıtım günleri başladı. Tanıtım günlerinde Dursunbey standı ilgi uyandırdı.

Balıkesir Valiliği tarafından ilki geçtiğimiz yıl Ankara’da gerçekleştirilen Balıkesir Tanıtım Günleri’nin ikincisi İstanbul Feshane Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Balıkesir Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, ilçe Belediyeleri ile birlikte tüm Balıkesir’in tanıtıldığı etkinlik dün saat 14.00’da İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun katılımları ile gerçekleşti.

10

 

Dursunbey Belediyesi ve İlçe Kaymakamlığının öncülüğünde hazırlanan Dursunbey standı ise özellikle ahşap ürünleri ve ametist taşı açısından büyük ilgi uyandırdı. Standta Dursunbey’in tanıtımını yapan görseller, el broşürleri, ahşap ürünler büyük ilgi görürken, feshaneye gelen Dursunbeyli vatandaşlar feshane için hazırlanan ahşap tag’ın önünde bol bol fotoğraf çekildi. Standta yöresel kıyafetli iki kızda ilgi odağı olurken birçok vatandaş stand önünde fotoğraf çekildi. Resmi açılışın ardından Dursunbey standını Balıkesir Valisi Ahmet Turhan ve İlçe Belediye başkanları da ziyaret etti. Vali Turhan Dursunbey standının fuara yakışır ilçeyi tanıtan bir stand olduğunu emeği geçen tüm herkese teşekkür ettiğini belirtti.

DSC_0198_22Dursunbey standında konuklar ile yakından ilgilenen Dursunbey Belediye başkanı Ramazan Bahçavan 10.10.2010 yılında başlayan Balıkesir tanıtım günlerinin geçtiğimiz yıl Ankara’da bu yıl ise İstanbul’da gerçekleştiğini hatırlattı. Feshane’de gerçekleşen tanıtım günlerinde Dursunbey’i 60 metrekarelik bir alanda tanıttıklarını hatırlatan Başkan Bahçavan, Ahşap sanatçıları, Seramik sanatçıları, Ametist taşı gibi bir çok ürünle İlçeni,n tanıtımını yaptıklarını, Ayrıca vatandaşlara elma, lokum, ahşap ürünleri ve kitap ve broşür gibi bir çok ürünü hediye ettiklerini belirtti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC_0238_23

Dursunbey Standına ayrıca Balıkesir Milletvekili Cemal Öztaylan, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Ak parti İl Başkanı Mahmut Poyrazlı ve bir çok Belediye başkanı da ziyaret etti. İlk gün ayrıca SASFAG isimli halk oyunları ekibi Dursunbey standını ziyaret etti. Burada bir gösteri gerçekleştiren SASFAG büyük ilgi topladı. HABER MERKEZİ
 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.