Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir TÜBITAK Bölge Finalinde Yine En Önde

Balıkesir TÜBITAK Bölge Finalinde Yine En Önde
31 Mart 2021 - 15:36

Balıkesir TÜBITAK Bölge Finalinde Yine En Önde

2021 Yılı TÜBİTAK 52. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nda 6 birincilik, 3 ikincilik, 5 üçüncülük elde eden Balıkesirli öğrenciler, Bursa Bölge Finaline Balıkesir mührünü vurdular.

44 ÖDÜLÜN 14’Ü BALIKESİR’E

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bölge Finali değerlendirmelerini, proje sahibi öğrencilerin ve jürilerin çevrimiçi ortamda bir araya gelmesi ve değerlendirmelerin yapılmasıyla gerçekleştirdi. 180 projenin davet edildiği TÜBİTAK Bursa Bölge Finalinde; yapılan değerlendirmeler sonucunda jüri 44 eseri ödüle layık gördü. 6 birincilik, 3 ikincilik, 5 üçüncülük derecesi elde eden Balıkesirli öğrenciler; 44 ödülün 14’ünü alarak Bursa Bölge Finaline yine “Balıkesir” mührünü vurdular.

 “BİZİ İZLEMEYE DEVAM EDİN ”

İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız konuyla ilgili bir açıklamada bulunarak şunları kaydetti:  “52 proje ile katıldığımız TÜBİTAK Bursa Bölge Finalinde 6 birincilik, 3 ikincilik, ayrıca 5 üçüncülük elde ederek TÜBİTAK’ta rekor kırmaya devam ediyoruz. Artık Bursa´da TÜBİTAK finallerinde konuşulan tek il var, o da Balıkesir. Bu, bizler için tarif edilemez bir gurur.  Hiçbir başarının tesadüf olmadığını bugün bizlere bir kez daha gösteren, bizlere bu gururu yaşatan öğrencilerimize; bu güzel tabloda büyük emekleri olan danışman öğretmenlerimize teşekkürü bir borç biliyorum. Yarışma sonunda verilen ödüller, bu sürecin “amacı” değil, gençlerimizi bilimsel çalışma yapmaya motive eden bir araçtır. En önemli ödül, hiç şüphesiz öğrenci ve danışman öğretmenlerimizin proje sürecinde elde etmiş oldukları kazanımlardır. ‘Bizi izlemeye devam edin’ diyor; Türkiye finaline katılmaya hak kazanan öğrencilerimize başarılar diliyorum. Balıkesir’imizi ve ayrıca okullarını orada da en güzel şekilde temsil edeceklerine yürekten inanıyorum.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.