Gündemİlçe Haberleri

Balıkesir Türkiye’nin En Büyükleri Arasında

Balıkesir, doğal ve kültürel güzellikleriyle her yıl binlerce turisti ağırlarken, Türkiye'nin en kalabalık illeri sıralamasında yerini aldı.

Balıkesir Türkiye’nin En Büyükleri Arasında

Turkiyenin En Buyukleri Arasinda Balikesir 1
Balıkesir Türkiye’Nin En Büyükleri Arasında

Marmara ve Ege Denizi’nin kıyısında yer alan bu şehir, zengin tarihi mirası ve eşsiz doğal güzellikleriyle adından sıkça söz ettiriyor. Balıkesir’in turizm potansiyeli her geçen gün artarken, nüfusu da Türkiye genelinde dikkat çekici bir yerde bulunuyor.

Balıkesir Kalabalık Şehirler Arasında İlk 20’de

Özellikle yaz aylarında yabancı ve yerli turistlerin akınına uğrayan ilçeleriyle tanınan Balıkesir, Türkiye’nin en kalabalık 17. şehri olarak ön plana çıkıyor. Bugün itibariyle Balıkesir’in nüfusu 1,229 milyon olarak kaydediliyor. Bu rakam, şehrin hem yerel ekonomisi hem de sosyal yaşamı üzerinde önemli etkilere sahip. Balıkesir, zengin tarihi mirasıyla birlikte tarım ve turizm sektöründe de önemli bir potansiyele sahip olmasıyla dikkat çekiyor.

Turkiyenin En Buyukleri Arasinda Balikesir 2

“Şehrimizi daha da ileriye taşımayı hedefliyoruz”

Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, şehrin turizm potansiyelini ve nüfusundaki artışı değerlendirerek, “Balıkesir, doğal güzellikleriyle ve tarihi mirasıyla herkesi kendine hayran bırakıyor. Turizmdeki potansiyelimizi en iyi şekilde değerlendirerek şehrimizi daha da ileriye taşımayı hedefliyoruz.” açıklamasında bulundu.

Turkiyenin En Buyukleri Arasinda Balikesir 3

Haber: Bülten

Balıkesir Nüfusu’nun Yüzde 50’si Kadın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu