Balıkesir Merhaba Gazetesi

BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ’NE HUKUK FAKÜLTESİ AÇILIYOR

BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ’NE HUKUK FAKÜLTESİ AÇILIYOR
23 Ekim 2020 - 18:38

BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ’NE HUKUK FAKÜLTESİ AÇILIYOR

 

Bazı üniversitelerin bünyesinde yeni fakülte ve enstitüler kurulması kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Balıkesir Üniversitesi’ne Hukuk Fakültesi kurulmasına karar verildi.

Bazı yükseköğretim kurumlarına bağlı fakülte ve enstitü kurulması ve kapatılmasıyla adlarının değiştirilmesine ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete’de yayımlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan karara göre Balıkesir Üniversitesine bağlı Hukuk Fakültesi kurulmasına karar verilirken diğer bazı illerdeki üniversitelerde de farklı fakülteler kurulmasına ve lisansüstü eğitim enstitüleri kurulması kararı alındı.

Yayımlanan karara göre diğer üniversitelerdeki değişiklikler şöyle:

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesine bağlı Spor Bilimleri Fakültesi, Kayseri Üniversitesine bağlı Sağlık Bilimleri Fakültesi, Hitit Üniversitesi ve İstanbul Gedik Üniversitesine bağlı lisansüstü eğitim enstitüleri kurulması kararı alındı.

 

Kapatılan enstitüler

Hitit Üniversitesine bağlı Sosyal Bilimler Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü ile İstanbul Gedik Üniversitesine bağlı Sosyal Bilimler Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü ve Sağlık Bilimleri Enstitüsünün kapatılması kararlaştırıldı.

Kırıkkale Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Mühendislik Fakültesinin adı Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi olarak değiştirildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.