Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir Zağnos Paşa’da Bayramlaştı

Balıkesir Zağnos Paşa’da Bayramlaştı
04 Mayıs 2022 - 17:37

Balıkesir Zağnos Paşa’da Bayramlaştı

 

Balıkesirliler, tarihi Zağnos Paşa Cami’nde bayram namazı kıldı, ardından il protokolü ile bayramlaştı.

 

Dualar Okundu

Balıkesir’de bayramlaşma töreni, bayram namazının ardından Zağnos Paşa Cami’nde yapıldı. Törene Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Milletvekilleri İsmail Ok, Mustafa Canbey, Yavuz Subaşı, Adil Çelik, Fikret Şahin, AK Parti İl Başkanı Ekrem Başaran, CHP İl Başkanı Serkan Sarı, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, ayrıca Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan katıldı. Bayram namazına Balıkesirliler büyük ilgi gösterirken, camiye sığmayan cemaat bahçede de saf tuttu. Namazın ardından il protokolü cami içinde ayrıca vatandaşlarla bayramlaştı. Tören sonrasında Zağnos Paşa türbesinin önünde dualar okundu.

 

 

Vali Şıldak Trafiğe Dikkat Çekti

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, gazetecilere yaptığı açıklamada emniyet kemerine vurgu yaptı. Vali Şıldak, “Zağnos Paşa Cami’mizde, hep birlikte vatandaşlarımızla, ayrıca milletvekillerimizle, bütün kamu kurumlarımızın yöneticileriyle birlikte bayram namazını kılıp hep beraber bayramlaştık. Vatandaşlarımıza huzur içinde, sağlık içinde güzel bir bayram diliyoruz. Balıkesir huzur şehri, güven şehri. Tüm vatandaşlarımız bu bayramda da inşallah bunu yaşayacaklar. Trafik kurallarına dikkat diyoruz. Bayramda seyir halinde ayrıca olacak bütün vatandaşlarımıza özellikle emniyet kemeri takmalarını, ayrıca cep telefonu kullanılmaması konularında tekrar uyarılarımızı yineliyoruz” dedi.

Simit ve Çay İkramı Yapıldı

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ise, “Başı rahmet ortası mağfiret sonu da günahlardan kurtuluş olan Ramazan ayını hep beraber bitirdiler. Şimdi de bayram namazını kıldık. Tüm hemşehrilerimin Ramazan Bayramı’nı kutluyorum. Biz en çocukların belediyesiyiz diyoruz. Ramazan Bayramı da, ayrıca Şeker Bayramı da diyoruz. Evet ibadetlerimizi yaptık, sabah namazımızı kıldık. En çok çocukları sevindirme zamanı. Belediyemizin çeşitli etkinlikleri var çocuklarımız için. Herkesin Ramazan Bayramı’nı kutluyorum” şeklinde konuştu. Öte yandan, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi camiye gelenlere simit ve çay ikramında bulundular.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.