Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir’de 13 Şahsa Uyuşturucu Operasyonu: 3 Kişi Tutuklandı

Balıkesir’de 13 Şahsa Uyuşturucu Operasyonu: 3 Kişi Tutuklandı
29 Mayıs 2021 - 15:00

Balıkesir’de 13 Şahsa Uyuşturucu Operasyonu: 3 Kişi Tutuklandılar

Balıkesir’de Narkotik polislerinin il genelinde yaptığı uyuşturucu operasyonlarında 13 şüpheli şahıs göz altına alınırken, adli makamlara sevk edilenlerden 3 kişi tutuklanarak ceza evine sevk edildiler.

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince İlimiz genelinde uyuşturucu madde kullanımı ve ticaretini önlemeye yönelik olarak ‘’Sokak Satıcılarının Yakalanması ve Suç Organizasyonun Deşifre Edilebilmesi’’ amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında; 518 adet sentetik ecza hap ele geçirilirken, 3 şahıs yakalanarak gerekli adli işlemler sonrası sevk edildiği adli makamlarca tutuklandılar.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince uyuşturucu madde ticareti, kullanımını ve sokak satıcılarının faaliyetlerini önlemeye yönelik olarak 28.05.2021 tarihinde Balıkesir İl Merkezi, Edremit, Bigadiç, Bandırma ve Burhaniye İlçelerinde yapılan 9 ayrı çalışmada, 10 şüpheli şahıs yakalandılar. Ve ayrıca 10 şahısta haklarında yapılan adli işlemler sonrası serbest bırakıldılar. Olaylarla ilgili yapılan aramalarda; 65 adet sentetik ecza hap, 3,10 gram metamfetamin, 0,85 gram sentetik kannabinoid bonzai ve ayrıca 6 adet ecstasy hap ele geçirdiler.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.