Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir’de 130 Gözaltı

Balıkesir’de 130 Gözaltı
30 Ağustos 2021 - 16:43

Balıkesir’de 130 Gözaltı

Balıkesir’de polis ekipleri il genelinde son bir haftada yaptıkları asayiş ve uyuşturucu operasyonlarında 130 şahsı gözaltına alırken, mahkemeye sevk edilen 26 kişi tutuklandılar.

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin genel güvenliği ve asayişi sağlamak maksadıyla il merkezi, Ayvalık, Bandırma, Burhaniye, Dursunbey, Edremit, Erdek, Gömeç, Gönen, Kepsut, Manyas ve Marmara ilçelerinde son 1 haftada yaptığı çalışmalarda çeşitli suçlardan aranan 80 şahıs gözaltına alındılar. Adli makamlara sevk edilen 24 şahıs tutuklandılar. Yapılan aramalarda 21 adet ruhsatsız ateşli silah ve bu silahlara ait 136 adet fişek, 5 adet ruhsatsız tüfek ve bu tüfeklere ait 11 adet kartuş, 8 adet kurusıkı tabanca ve ayrıca  bu tabancalara ait 46 fişek ele geçirdiler.

Emniyet ekipleri uyuşturucu madde ticareti ve kullanımını önlemeye yönelik olarak son 1 haftada yapılan 35 ayrı çalışmada ise i merkezi ile Bandırma, Edremit, Ayvalık, Gömeç, Gönen, Sındırgı ve ayrıca Erdek ilçelerinde 50 şüpheli şahsı gözaltına aldılar. 2 şahıs sevk edildiği adli makamlarca tutuklandılar. Olaylarla ilgili yapılan aramalarda 256 gram, 210 adet sentetik ecza hap, 27 gram bonzai, 48 gram metamfetamin, 18 adet tabanca fişeği, 3 adet ruhsatsız tabanca, ayrıca 1 adet hassas terazi ele geçirdiler.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.