Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir’de 23 Nisan Kısıtlamalı Kutlandı

Balıkesir’de 23 Nisan Kısıtlamalı Kutlandı
23 Nisan 2021 - 17:11

Balıkesir’de 23 Nisan Kısıtlamalı

Balıkesir’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında Atatürk Anıtı’nda çelenk sunuldu. Şehirde konvoylar düzenlendi ve evlere işyerlerine bayraklar astılar.

Düzenlenen Konvoyda Bayrak ve Çocuklar Öne Çıktı

Dün sabah Anıtta düzenlenen törende Saygı Duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okudular. Gün içinde düzenlenen konvoylarda bayraklar ve çocuklar öne çıktı.

 “Bu Bayramı Dünya Çocuklarına Armağan”

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yaptı. Yıldız, “Dünyada çocuklarına bayram armağan eden ve bu bayramı tüm dünyayla paylaşan ilk ve tek ülke olarak her yıl 23 Nisan günü tüm dünya çocuklarının imrenerek baktığı bir bayramı kutluyoruz ”dedi.

“Aziz Milletimizin Çocukları”

Yıldız konuşmasında, “ Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi süreci nedeniyle iki yıldır bu bayramı sınırlı sayıda öğrenciyle biraz buruk olarak kutluyor olsak da sevinmek, eğlenmek, hayatı gönlümüzce doyasıya yaşamak bizim hakkımızdır. Zira 23 Nisan cumhuriyet kurulurken bedelini evlatlarını yetim bırakarak ödeyen kahraman şehitlerimizin çocuklarının bayramıdır. 23 Nisan ordusu galip gelsin diye aç kalmayı göze alan son lokmasını cepheye gönderen aziz milletin çocuklarının bayramıdır. 23 Nisan yurdun dört bir yanında yere düşen bayrağı öperek yükseklere kaldıran, kendileri küçük yürekleri memleket kadar büyük güzel çocukların bayramıdır. Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda ve 15 Temmuz’da hayatının baharında şehit düşen ve 1917’de cepheye giderek bir daha geriye dönmeyen Balıkesir Lisesi’nin güzide öğrencilerinin ve çocuklarının bayramıdır ”dedi.

“Çocukların gülüşleriyle Yankılanacak Günlere”

Yıldız, “ Bu milli gurur gününde; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, bizlere özgür ve bağımsız bir ülke bırakmak için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi, ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum. Okul koridorlarımızın, sınıflarımızın öğrencilerimizle yine cıvıl cıvıl olacağı, cadde, sokak ve parklarımızın onların gülüşleriyle yankılanacağı günlere en kısa zamanda kavuşabilmek dua ve temennisiyle Türkiye’nin ve dünyanın bütün çocuklarına barış içinde, umut dolu yarınlar diliyor, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız kutlu olsun diyorum” dedi. Törene  İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Keren, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Günnü, eğitimciler, siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldılar. Nursima Akyürek

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.