Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir’de 27 İmam-Hatip açıldı

Balıkesir’de 27 İmam-Hatip açıldı
15 Ekim 2014 - 10:29

Genel

MİLLİ Eğitim Bakanlığı’nın aldığı ‘kaynak kitapların’ okullara sokulmaması, okullarda bu kitapların satışı ve reklamının yapılmaması kararı ile ilgili çalışmalar devam ediyor. İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, geçtiğimiz günlerde bu konu ile ilgili yaptığı açıklaması sonrasında okullarda kaynak kitap bulundurulmayacağı konusu ile ilgili olarak ilçe milli eğitim müdürleri ile bir toplantı yaparak uyarısını yineledi.
Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, Ayvalık Turizm Otelcilik ve Uygulama Otelinde Şube Müdürleri ve İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile yaptığı toplantıda 2013-2014 eğitim-öğretim yılında yapılan faaliyetler ve 2014-2015 eğitim- öğretim yılında gerçekleştirilecek faaliyetler ele alındı. İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz konuşmasında; “Okul öncesi eğitimde, ikili öğretime geçilmesiyle ve fiyatların düşürülmesiyle öğrenci sayıları arttı.
Öğretmenlerimiz hiç bir şekilde öğrencilere kaynak kitap aldırmayacak. Eğer isterlerse Milli Eğitim Bakanlığının www.eba.gov.tr sitesindeki ücretsiz kaynaklardan faydalanabilirler. Bu kaynakların fotokopi ile çoğaltılması konusunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak katkıda bulunacağız” dedi.
Balıkesir il genelinde 27 tane İmam-Hatip Okulu açıldığını, bu okullara kayıt oranlarının arttığını bildiren Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, “Okullaşma oranı yüzde 11’e ulaştı. Yüzde 25’lik hedefimiz devam etmektedir. Meslek liselerinde, bakanlığımızın belirlediği yüzdeye ulaştık. Bugüne kadar 100 tane okulumuzun tamir, tadilat ve bakım işini İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak gerçekleştirdik. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi de 35 tane okulumuzun tadilat işini gerçekleştirecek” dedi. Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursu (MTSK) derslerinin düzenli yapılmadığı ile ilgili şikayetler aldıklarını da sözlerine ekleyen Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, “Bu kursların denetimi arttırılacaktır. İş-Kur ile Toplum Yararına Çalışma Projesi kapsamında okullarımızda çalıştırılmak üzere 200 kişilik personel istihdamı sağlandı. İkili eğitimden tekli eğitime geçme planlaması var. Bu kapsamda tekli eğitime geçilirse kaç dersliğe ihtiyaç olacağı belirlenecek ve bu doğrultuda planlama ve çalışmalar yapılacak” açıklamasında bulundu.
HABER: SEVDA KAYGISIZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.