Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir’de 30 Ağustos Zafer Bayramı Resepsiyonu Gerçekleştirildi

Balıkesir’de 30 Ağustos Zafer Bayramı Resepsiyonu Gerçekleştirildi
31 Ağustos 2022 - 16:36

Balıkesir’de 30 Ağustos Zafer Bayramı Resepsiyonu Gerçekleştirildi

 

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100’üncü yıl dönümü dolayısıyla Vali Hasan Şıldak ve Eşi Fatma Nur Şıldak’ın ev sahipliğinde Valilik bahçesinde resepsiyon düzenlendi.

 

 

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak ve eşi Fatma Nur Şıldak resepsiyona katılan misafirlerle yakından ilgilendi. Şıldak sporcu gençler, bazı şehit aileleri ve gazilerle birlikte 100’üncü yılı anısına pasta kesti.

“BİRLEKTİLİK DEĞERLİDİR”

Vali Şıldak yaptığı konuşmada, “Bu tür birlik ve beraberlikler; bir araya gelişler sıradan görünmemesi gereken, özel anlam yüklenebilecek en az olayın kendisi kadar değerlidir. Bize düşen temsil ettiğimiz görev ve statüler itibariyle toplum insan birliği ve bir arada yaşamanın temel hedeflerle birleşmenin, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma gururunu yaşamanın en büyük tezahürüdür. “dedi.

“ATATÜRK VE ŞEHİT ARKADAŞLARI İLE ŞEHİTLERİMİZİ YAD EDİYORUZ”

30 Ağustos Zafer Bayramımız hepimize, Türk milletine, bütün vatandaşlarımıza kutlu olsun diyerek konuşmasını sürdüren Vali Hasan Şıldak, “Bu gururu, coşkuyu, hür ve bağımsız olarak yaşayabilme duygusunu tattıran büyüklerimize, bu toprakları bize vatan kılan ecdadımızın kanlarının aktığı coğrafyada 30 Ağustos Zaferinin tarihimizde yer almasını sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, bütün Şehitlerimizi, ebediyete irtihal etmiş gazilerimizi rahmetle ve şükranla yad ediyoruz” dedi.

 

 

ŞILDAK, “TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN ŞEMSİYESİ ALTINDA BİR VE BÜTÜNÜZ”

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, “Bizi bir arada tutan Çanakkale ruhunun, istiklal mücadelesi ruhunun hala devam ediyor olmasıdır. Bunu hissettiren duygu damarlarımızda dolaşan kanın asilliğidir. Şehitlik makamının ne anlama geldiği, bu toplumda çok iyi bilinir. Türkiye Cumhuriyeti’nin şemsiyesi altında bir ve bütün olmak her zaman en kutsal ve doğru yoldur.”

“AYNI HEYECAN VE RUHU TAŞIYORUZ”

Vali Şıldak,“Milletimizin ve varlığımızın pek çok kez silinmek istendiği girişimlerle, saldırılarla muhatap olduğumuz durumlarla nasıl şimdiye kadar baş edebildiysek, bu mücadeleleri zaferlerle taçlandırarak tarihimizi süslediysek, elbette bugün de çoluk çocuk, genç yaşlı, kadın erkek her birimiz o ruhu ve heyecanı taşıyoruz, taşıyacağız” şeklinde konuştu.

“BU ŞEHİRDE OLMAKTAN MUTLUYUM”

Şıldak konuşmasında, “Bir törende, bir etkinlikte hissettiğimiz her duygu içimizde yeşeren hasletlerin tezahürüdür. Kurtuluşa giden yolda çok önemli bir mihenk taşının oluştuğu Kuva-yi Milliye şehrinde olmakla iftihar ediyorum. Ülkemizin saldırıya uğradığı o günlerde Balıkesir’de filizlenen Kuva-yi Milliye ateşi bütün Anadolu’yu kapladı. İşte bu gururun 100’üncü yılını kutluyoruz.” İfadelerine yer verdi.

“Cumhurbaşkanımızın Liderliğinde İyi Örnekler…”

Şıldak ayrıca “Ülkemizin gücüne güç katarak, birlik, beraberlik içerisinde Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde birlik, beraberlik ruhunu hiçbir zaman kaybetmeden yarınlar için umudumuzu her zaman güçlü tutarak, zinde, dinamik, güçlü bir millet olmak adına Anadolu’nun bu güzel coğrafyasında biz çok iyi örnekler sunuyoruz ”dedi.

 

 

“Kurumlar Kuruluş STK’lar Tek Yumruk gibi Hareket Ediyor”

Vali Şıldak, “ Bütün kurumlarımızın, vatandaşlarımızın, sivil toplum kuruluşlarımızın tek bir yumruk gibi birlikte hareket ettiğini görmek bizi daha da mutlu ediyor. Bu itibarla gönüllerimizden vatan sevgisi bayrak sevgisi eksik olmasın. Ülkemiz her daim dimdik ayakta, güçlü bir şekilde yoluna devam etsin temennisiyle sizlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Milletvekilleri,Şehit Aileleri Ve STK’lar Katıldı

Vali Şıldak ve Eşi Fatma Nur Şıldak’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen resepsiyona Balıkesir Milletvekilleri Belgin Uygur, Yavuz Şubaşı ve Mustafa Canbey, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, sporcular, sanatçılar, itfaiye personeli, orman ve yangın personeli, sağlık personeli, emniyet ve jandarma personeli, şehit yakınları ve gaziler, engelli vatandaşlar koruyucu aileler ve vatandaşlar katıldı. HABER: NURSİMA AKYÜREK

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.