Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir’de 317 adet EBA Destek Noktası Kuruldu

Balıkesir’de 317 adet EBA Destek Noktası Kuruldu
03 Eylül 2020 - 15:17

Balıkesir’de 317 adet EBA Destek Noktası Kuruldu

 

“Uzaktan eğitim sürecinde evinde bilgisayar ve internet erişimi bulunmayan öğrencilerin EBA’ya erişimini sağlamak için yurt genelindeki okul ve kurumlarda EBA Destek Noktaları açıldı.”

02.09.2020 Çarşamba günü saat 13.30’da Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un katılımlarıyla video konferans yöntemi ile 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen EBA Destek Noktaları lansman toplantısı, Balıkesir’de Altıeylül ilçesi Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde oluşturulan EBA Destek Noktasında; İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

EBA Destek Noktaları Tanıtım Programındaki konuşmasında Bakan Sayın Ziya Selçuk: “Ülkemizde ve dünyada salgın sebebiyle eğitim faaliyetleri büyük bir dönüşüm içerisinde ve eğitimin gündemimizin de temel konusu artık bu dönüşüm oldu. Bu günlerde uzaktan eğitimin hangi şartlarda hangi araçlarla yapılacağı tüm dünyada tartışılıyor. Uzaktan eğitimde sadece bugünün ihtiyacını karşılamakla ilgilenmiyoruz. Aynı zamanda sürdürülebilir çözümler geliştirmemiz de gerekiyor. Uzaktan eğitime dair ürettiğimiz her çözüm yarınlarımızı şekillendirecek, bu nedenle de şu anda kullandığımız mecralar ve araçlar çok çok önemli.” dedi.

“EBA ASİSTAN SORULARINIZA CEVAP VERMEYE HAZIR”

Bakan Selçuk, EBA internet sayfasının sağ altında yer alan EBA ASİSTAN ile öğrencilerin ve velilerin uzaktan eğitime dair her sorusuna cevap vermek için 7/24 hizmete hazır olduğunu aktardı. 18 Eylül tarihine kadar devam edecek olan programın, okula uyum ve pekiştirmeye uygun olarak yapıldığı öğrenildi. EBA altyapısı 1 milyon öğrencinin aynı anda kullanımına uygun halde hazırlandığı ve canlı sınıflara erişim sorunu yaşayan öğrenci ve velilerin okul idarelerinden destek alabileceği belirtildi.

 

“EBA DESTEK NOKTALARI HAYIRLI UĞURLU OLSUN!”

Türkiye genelinde kurulan EBA Destek Noktaları büyük bir ihtiyacı karşılayacağı tahmin ediliyor. EBA Destek noktalarının yerleri www.uzaktanegitim.meb.gov.tr internet adresinden de öğrenilebilecek. EBA Destek Noktalarına nasıl ulaşılabileceği yol tarifiyle birlikte buradan öğrenilebilecek, isteyenler okullardaki idarecilerden de yer konusunda yardım alabilecek. İstenirse internet üzerinden istenirse de okullarımız üzerinden EBA Destek Noktalarının yerleri öğrenilebilecek.

 

“BALIKESİR GENELİNDE 317 EBA DESTEK NOKTASI OLUŞTURDUK”

İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, EBA Destek Noktaları Tanıtım Programındaki konuşmasında: Bakanlığımız tarafından, eğitimin uzaktan yapıldığı salgın süresince evinde bilgisayar ve internet erişimi bulunmayan öğrencilerimizin EBA’ya erişimini sağlamak için yurt genelindeki okul ve kurumlarda EBA Destek Noktası alanlarının oluşturulması talimatı verilmiştir. Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda ilimizin 20 ilçesinde 317 adet EBA Destek Noktası oluşturduk. Bu noktalardan birisi olan Altıeylül Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesindeki EBA Destek noktasının açılışını gerçekleştiriyor olmanın mutluluğu içerisindeyim. EBA Destek Noktalarının öğrencilerimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.  

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.