Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir’de 39 Kadına Organik Arıcılık Sertifikası

Balıkesir’de 39 Kadına Organik Arıcılık Sertifikası
08 Kasım 2021 - 14:38

Balıkesir’de 39 Kadına Organik Arıcılık Sertifikası

Burhaniye ilçesinde, Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığının desteklediği Organik Arıcılık Projesi kapsamında eğitim alan 39 kadına törenle sertifikaları verdiler.

39 KADINA SERTİFİKA VERDİLER

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, kursu bitiren kadınlara kişi başına 6 adet arılı kovun verecek. Hacıbozlar Mahallesi’nde düzenlenen törenle 39 kadına sertifikaları verdiler. İlçeye bağlı kırsal Hacıbozlar Mahallesinde düzenlenen törene Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş ve AK Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey de katıldılar.

MEMİŞ’’ALTIŞAR ARILI KOVAN VERİLECEK ‘’

Kursları bitiren kadınları tebrik eden İlyas Memiş, “Bu gün organik arıcılık kurslarını bitiren kadınlara ayrıca belgelerini veriyoruz. Proje kapsamında, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi desteği ile sertifika alan kursiyerler kadınlara altışar adet arılı kovan verilecektir. Kadınlara yönelik bu eğitimler başka mahallelerde de devam edecek. Kurs bitiren kadınlar daha sonra kooperatif çatısı altında bir araya gelecek. Hepsine başarılar diliyorum” dedi.

ERKAN ALKAN’’ PROJEYİ ÖNEMLİ BULUYORUZ’’

Bölgede uygulanması planlanan Organik Köy Projesinin ilk adımı olan Organik Arıcılık Projesinin başarı ile devam ettiğini anlatan Balıkesir Tarım ve Orman Müdürü Erkan Alkan da, “Projeyi önemli buluyoruz. Üretilen ürünlere katma değer sağlamak adına ayrıca benzer projeler artarak devam edecek” dedi. Yapılan konuşmaların ardından 39 kadına sertifikaları davetliler tarafından verilirken, hazırlanan ürünler sergisi de gezdiler.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.