Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir’de 5 Bin Esnaf Hibeye Başvurmadı

Balıkesir’de 5 Bin Esnaf Hibeye Başvurmadı
21 Şubat 2021 - 19:29

Balıkesir’de 5 Bin Esnaf Hibeye Başvurmadı

 Balıkesir’de 5 binin üzerinde esnaf, halen Hibe Desteği başvurusunda bulunmadı. BESOB Başkanı Fehmi Erdem esnafa çağrı yaptı. Erdem  “hibe desteğine başvurun 31 Mart 2021 saat 23:59’a kadar, e-devlet üzerinden de yapabilirsiniz ”dedi. Erdem, hibe desteğine başvurmaya hakkı olan 5 bin kişiye yakın esnafın halen müracaat etmediğini belirtti.

BALIKESİR’DE ESNAF HENÜZ DESTEK BAŞVURUSU YAPMADI…

T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından ve Balıkesir Ticaret İl Müdürlüğü tarafından Balıkesir İli genelinde hibe desteğine başvurmaya hak kazanmış olup e-devlet üzerinden müracaat yapmamış 5000 civarında üyenin tespit edildiğini ifade eden Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (BESOB) Başkanı Fehmi Erdem “Tüm dünyayı etkisine alan koronavirüs pandemisi nedeniyle ülkemizdeki esnaflarımızda etkilenmiştir. Esnaf teşkilatımız önce insan sağlığını gözetmektedir. Devletimizde yaptığı destekler ile esnafımızın arkasında durduğunu göstermiştir” dedi.

31 MART SON GÜN

Basit usulde vergi ödeyen tüm esnaf, deftere tabi olarak da Ticaret Bakanlığı genelgesinde yer alan esnaflara yönelik kira ve gelir kaybı desteklerinden yararlanma şartlarını taşıyan fakat başvuruda bulunamayan esnafa çağrıda bulunan BESOB Başkanı Fehmi Erdem “İçişleri Genelgesiyle faaliyetleri geçici olarak durdurulan esnaf ve sanatkarları ile gerçek kişi tacirlerine yönelik kira ve gelir kaybı desteklerinden yararlanma şartlarını taşıyan fakat başvuruda bulunmayan esnafların, başvurularını 31 Mart 2021 saat 23:59’a kadar, e-devlet üzerinden yapabilecektir” diye konuştu.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.