Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir’de 61 Okula e Twining Scholl Etiketi

Balıkesir’de 61 Okula e Twining Scholl Etiketi
26 Mart 2021 - 18:55

Balıkesir’de 61 Okula e Twining Scholl Etiketi

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız eTwinning faaliyetleri kapsamındaki başarılı çalışmaları nedeniyle il genelindeki 61 okulun “eTwining School” etiketi ile ödüllendirildiğini açıkladı.

BELGELER BRÜKSEL’DEN GELİYOR

Avrupa’da okul ortaklıkları kurularak projeler yürütülmesi, öğrenci ve öğretmenlerin bilgi ve iletişim teknolojilerini becerilerinin artırılması amacıyla yürütülen eTwinning faaliyeti, Türkiye’de Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojisi Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Ulusal Destek Servisi (UDS) tarafından yürütülmeye devam ediyor. Avrupa’da 43 ülkenin Millî Eğitim Bakanlıkları düzeyinde yürütülen eTwinning faaliyetinde etkin olan ve proje yürüten okullara Avrupa’da yüksek düzeyde tanınırlık sağlayan eTwinning Okul Etiketi veriliyor.  Millî Eğitim Bakanlığı Ulusal Destek Servisi (UDS) tarafından açıklanan sonuçlara göre Balıkesir genelinde 61 okul “eTwinning Okul Etiketi” almaya hak. Etiket almaya hak kazanan kurumların belgeleri, okullara teslim edilmek üzere Merkezi Brüksel’de bulunan Avrupa Okul Ağı tarafından yola çıktı.

 “YÜZDE ÜÇ YÜZ’ÜN ÜZERİNDE BİR ARTIŞ SAĞLADIK ”

Balıkesir İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız konuya ilişkin,  ” e-Twinning Okulu etiketi almaya hak kazanan okul sayımız; 2018-2019 eğitim-öğretim yılında: 8, 2019-2020 eğitim-öğretim yılında: 15 iken 2020-2021 eğitim-öğretim yılında: 61’e yükselmiştir. eTwinning Okulu etiketi almaya hak kazanan okullarımızı ayrıca tebrik ediyor; bu başarıda büyük emekleri olan İl Koordinatörümüz Ümit YEL başta olmak üzere katkı sunan tüm idareci ve öğretmenlerimize teşekkürü bir borç biliyorum.” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.