Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir’de Antika Severleri Buluşturan Mezat

07 Kasım 2022 - 15:26

Balıkesir’de Antika Severleri Buluşturan Mezat

 

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde kurulan eski eşya mezadı ilgi gördü. Mezatta yüzlerce eski eşya satıldı.

Yüzlerce Eşya Satışa Sunuluyor

Burhaniye’de düzenlenen eski eşya mezadı, Edremit Körfezi’ndeki eski eşya meraklılarını bir araya getiriyor. Mezatta, üretimden kalkan yüzlerce eşya satışa sunuluyor. Kurulan mezada her hafta yeni insanlar katılırken, vatandaşlar evlerindeki eski eşyaları da satma olanağı buluyor. Şehit Turhan Bayraktar Parkı içindeki kahvehanede Hatice Erdem’in öncülüğünde kurulan mezatta eski tabaklardan, gemici fenerine ve deve çanına kadar yüzlerce ürün satılıyor.

‘’Antika Severler Hiç Bizi Yalnız Bırakmadılar’’

Hatice Erdem, ”İnsanlar evlerindeki eski ürünleri getirip burada değerlendiriyorlar. Herkes çok memnun. Burhaniye halkı içinde birazcık sosyalleşme gibi oldu. Ama antika severler hiç bizi yalnız bırakmadılar. Allah, izin verirse önümüzdeki hafta Salı günü de bitpazarı yapacağız” dedi.

 

‘’ Pandemi öncesinden beri bu sistemi devam ettiriyoruz’’

Namık Tekin de, “Başlamam tesadüfen oldu. 60’ın üzerindeki yaşta başlamama rağmen, bayağı hevesli olarak buraya gelip gitmekteyiz. Pandemi öncesinden beri bu sistemi devam ettiriyoruz. Buraya gelip gitmeye devam ediyoruz. Eşyaların değerlendirilmesi konusunda çok önemli bir misyon yerine getirilmiş oluyor” dedi.

‘’ Hem alıyoruz, hem satıyoruz’’

İstanbul’dan geldiğini söyleyen Gülifer Akaydın ise İHA muhabirine, “Memnunum. Ben 3 senedir İstanbul’dan buraya geldim. Yerleştim. Böyle bir organizasyon olduğuna çok sevindim. Ürün getiriyorum ürün alıyorum. Gayet memnunum. Hem alıyoruz, hem satıyoruz. Onun içinde gayet güzel bir uygulama. Katılmak isteyenler katılabilirler” diye konuştu.

‘’Bakırköy’den gelip her cuma buraya katılıyorum’’

Mehmet Kıvılcım da, “Özellikle mezat anlamında geldiğimiz zaman çok güzel bir paylaşım. Çok güzel dostluk ve arkadaşlık ilişkisi kuruyoruz. Ben, Bakırköy’den gelip her cuma buraya katılıyorum. Fatih Olcay başkanlığında ve denetiminde bu etkinliğe katılıyoruz” dedi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Deprecated: 3.1.0 versionundan beri WP_Query fonksiyonu çağrıldığı parametre ile geçerliliğini yitirmiş! caller_get_posts artık kullanılmıyor, yerine ignore_sticky_posts kullanın. in /home/merhaba/public_html/wp-includes/functions.php on line 5665

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.