Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir’de Atık Kağıt Tesisi Yandı

Balıkesir’de Atık Kağıt Tesisi Yandı
02 Eylül 2020 - 23:51

Balıkesir’de Atık Kağıt Tesisi Yandı

 

Balıkesir Organize Sanayi bölgesinde, atık kağıt dönüşüm tesisinde yer alan depolama alanında çıkan büyük yangın İtfaiye Daire Başkanlığı’nın müdahalesi ile kontrol altına alındı.

 

“Yangın Tamamen Kontrol Altında”

Akşam saatlerinde çıktığı belirlenen yangında, tonlarca atık kağıdın yandığı görülüyor. Yangının çıktığı ve sürdüğü alanda Merhaba’ya açıklamada bulunan Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Halil Yılmaz, “ekibimiz şu anda bir yandan söndürme çalışmalarını gerçekleştirirken, diğer yandan da, yangının diğer fabrika ve tesislere yayılmasını önlemek amacıyla yangının etrafına kum yığarak yangının tek bir alana hapsetmiş durumda. An itibari ile yangın tamamen kontrolümüz altına alınmış durumda. Yangını sabah saatlerine kadar tamamen söndüreceğimizi düşünüyorum” dedi.

Vali ve AK Parti Milletvekilleri incelemede Bulundu

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak ve AK Parti Milletvekilleri Yavuz Subaşı ile Mustafa Canbey’in gece saatlerinde yangının olduğu yere gelerek bilgi aldığı ve incelemede bulunduğu belirtiliyor. Yangının henüz belli olmayan bir nedenden çıktığı ve söndürme çalışmaları sonrasında gerekli incelemelerin yapılacağı ifade ediliyor.

Haber: Kamil Akyürek

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.