Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir’de Baraj Kuruyunca Yağmur Duasına Çağrı Geldi

Balıkesir’de Baraj Kuruyunca Yağmur Duasına Çağrı Geldi
06 Aralık 2020 - 17:49

Balıkesir’de Baraj Kuruyunca Yağmur Duasına Çağrı Geldi

 

Yağmur ve kar yağışının mevsim normallerinin altında olması nedeni ile baraj sularında yaşanan çekilme Sındırgı’da tedirginlik yaratıyor. İlçede haftanın son gününde yağmur duası etkinliğine çağrı yapıldı.

 

Belediye ve Müftülük Birlikte Gerçekleştirecek

Sındırgı İlçesi’nde haftanın son gününde yağmur duası etkinliği yapılacak. İlçe Belediye Başkanı Ekrem Yavaş’ın İlçe Müftülüğü ile birlikte organize ettiği yağmur duası etkinliği ile ilgili olarak Başkan Yavaş, “Malum koronavirüs illeti her yerimizi sardı. Deprem, yangın afetleri arttı. Üstelik yağmurlar da yağmıyor böyle giderse Allah bilir sıkıntılı günler bekliyor gibi bizleri. Malum Hafta sonu çıkış yasağı var. Bizlerde Müftülüğümüz organizesinde Cuma saatine kadar hatimler Yasin-i Şerif’ler okunması istedik.” dedi.

 “Kurban Etleri İhtiyaç Sahiplerine Dağıtılacak”

Sındırgı Belediyesi ve İlçe Müftülüğü organizasyonu ile yapılan yağmur duası etkinliğine kırsal ve merkez mahalle muhtarları ve imamları da eş zamanlı eşlik ederek camilerden dua okuması gerçekleştirerek, kurbanlar kesilmesini sağlayacaklar. Yağmur duası eşliğinde kesilen kurbanların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağı da ilçe belediyesi tarafından açıklanan bilgiler arasında.

Merkez ve Kırsal Mahallelerde Kurban Kesilecek

Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş sosyal medya paylaşımında 12.12.2020 Cuma gününü işaret ederek, “Merkez ve kırsal mahallerde belediyemiz, muhtarlarımız ve imamlar öncülüğünde Allah için kurbanlar kesilecek. Kurbanların etleri fakire ve fukaraya dağıtımı gerçekleşecek. Rabbim bereketli yağmurlar nasip etsin. Ülkemizi ve İslam âlemini afetlerden ve hastalıklardan biran önce muhafaza etsin. ”şeklinde çağrıda bulundu.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.