Gündemİlçe Haberleri

Balıkesir’de Basınç Kırıcı Oda Faaliyete Geçiyor

DSİ 25. Bölge Müdürlüğü tarafından yürütülen Susurluk Dereköy Barajı Basınç Kırıcı Odası mekanik imalatı çalışmaları devam ediyor.

Balıkesir’de Basınç Kırıcı Oda Faaliyete Geçiyor

Balikesirde Basinc Kirici Oda Faaliyete Geciyor 1
Balıkesir’De Basınç Kırıcı Oda Faaliyete Geçiyor

Basınç Kırıcı Oda Tarımı Arttıracak

DSİ 25. Bölge Müdürlüğü Susurluk Dereköy Barajı Basınç Kırıcı Odası mekanik imalatı çalışmalarına başladı. Dereköy Barajı’nın basınç kırıcı odası mekanik imalat çalışmaları, bölgedeki tarımın verimliliğini artırmayı hedefliyor. DSİ yetkilileri, bu projenin tamamlanmasıyla sulama sistemlerinin modernizasyonunun gerçekleşeceğini ve böylece çiftçilere daha etkili bir sulama imkanı sağlanacağını belirtti.

Balikesirde Basinc Kirici Oda Faaliyete Geciyor 2

Tasarruf Ön Planda

Proje kapsamında 4 bin 10 dekarlık tarım arazisi, basınçlı borulu sulama yöntemiyle sulanacak. Bu sayede çiftçiler, suyun daha verimli kullanılmasını sağlayacak ve tarım ürünlerinin kalitesini artırarak daha yüksek verim elde edecekler. Susurluk Dereköy Barajı Basınç Kırıcı Odası’nın tamamlanmasıyla birlikte, bölgedeki tarımsal üretimde önemli bir artışın beklendiği ifade ediliyor. Ayrıca, çevreye duyarlı sulama sistemlerinin kullanılmasıyla su tasarrufu sağlanarak doğal kaynakların korunması da amaçlanıyor.

Balikesirde Basinc Kirici Oda Faaliyete Geciyor 3

Haber: Bülten

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu