YaşamGündemİlçe Haberleri

Balıkesir’de Çelik Kaynakçı Kadınlar Yetişiyor

Bandırma Ticaret Odası tarafından başlatılan proje kapsamında Bandırma’da kadınlara yönelik “Kadın Kaynakçılar Yetiştiriyoruz” projesini başlattı.

Balıkesir’de Çelik Kaynakçı Kadınlar Yetişiyor

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde, Bandırma Ticaret Odası tarafından başlatılan yeni bir proje ile kadın istihdamını artırmaya yönelik önemli adımlar atılıyor. Bandırma Ticaret Odası ve Bandırma İlçe Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle hayata geçirilen “Kadın Kaynakçılar Yetiştiriyoruz” projesiyle, kadınlar için Çelik Kaynakçılığı eğitimleri düzenleniyor. Bu proje kapsamında katılımcılara, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı “Çelik Kaynakçısı” belgesi kazandıracak 400 saatlik bir eğitim verilecek.

Balıkesir'De Çelik Kaynakçı Kadınlar Yetişiyor

Eylül veya ekim aylarında başlaması planlanan kurs için başvuruların 29 Ağustos 2024 tarihine kadar Bandırma Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ne yapılması gerekiyor. Programa katılmak isteyen kadınların okuryazar olmaları, 18 yaşını doldurmuş olmaları ve sağlık durumlarının uygun olması bekleniyor. Bu girişimle, Bandırma Ticaret Odası iş gücüne yeni bir perspektif kazandırmayı ve kadınların istihdam edilmesine olanak sağlamayı hedefliyor.

 

Haber: Bülten

Spor ve Yönetim Balıkesir’de Bir Arada

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu