Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir’de Cezaevinde Hükümlü Ve Tutuklulara Eğitim!

Balıkesir’de Cezaevinde Hükümlü Ve Tutuklulara Eğitim!
23 Kasım 2022 - 13:54

Balıkesir’de Cezaevinde Hükümlü Ve Tutuklulara Eğitim!

 

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde Cumhuriyet Başsavcılığı ile Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi arasında protokol imzalandı.  İmzalanan protokolle üniversite öğretim üyeleri cezaevinde eğitim verecek.

 

Hükümlü ve Tutuklu Olanlara Seminer Düzenlenecek

Projede pilot olarak Bandırma 2 No’lu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda uygulanacak Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi öğretim üyeleri hükümlü ve tutuklar için seminer ve atölye çalışmaları düzenlenecek.

Akademisyenler Çeşitli Hizmetler Sunacak

Konuyla ilgili Bandırma Cumhuriyet Başsavcısı Cüneyt Demirdaş açıklama yaptı. Demirdaş, “İmzalayacağımız protokolle tutuklu ve hükümlülere akademisyenlerimiz tarafından çeşitli hizmetler sunulacaktır; ağırlıklı olarak eğitim hizmeti. Uygulama 2 No’lu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda yapılacak’ ’dedi.

Kültürel Ve Sportif Alanlarda Da Birtakım Etkinlikler

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir ise İHA muhabirine, “Eğitim öncelikli olmakla birlikte kültürel ve sportif alanlarda da birtakım etkinlikleri birlikte gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

Katılımcılar

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Yeni Senato Salonu’nda düzenlenen protokol imza törenine Bandırma Cumhuriyet Başsavcısı Cüneyt Demirdaş, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir, Ceza İnfaz Kurumundan Sorumlu Cumhuriyet Savcısı Baray Tütüncü, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alparslan Serel ve Ceza İnfaz Kurumu Müdürü İlhan Uğurlu katıldı.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.