Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir’de Çıkan Orman Yangını Kontrol Altında

Balıkesir’de Çıkan Orman Yangını Kontrol Altında
05 Eylül 2021 - 15:18

Balıkesir’de Çıkan Orman Yangını Kontrol Altında

 

Balıkesir‘in Orman Bölge Müdürlüğü Burhaniye ilçesinde çıkan orman yangınını kontrol altına aldı.

 

İlçe kırsalındaki Yunuslar Mahallesi yakınında ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Ancak vatandaşların haber verilmesi üzerine, Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü anında yangına müdahale etti.

Jet Hızında Müdahale

Dahası, bölgeye helikopter, ilk müdahale aracı, arazöz, su ikmal aracı ve dozerler sevk etti. Ayrıca, konu ile ilgili Orman Genel Müdürlüğünden de açıklama geldi. Orman Genel Müdürlüğü, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, yangının 17.08’de çıktığı ve ilk müdahalenin 17.23’de yapıldığını belirtti. Özellikle yangına 15 dakika gibi kısa bir sürede müdahale edilmesi dikkat çekiyor.

Açıklamada yer verilen bir diğer ayrıntı ise, yangına havadan ve karadan müdahale edildiği bilgisi oldu. Aktarılan açıklamada, 4 helikopter, 10 arazöz ve 1 dozer ile “orman kahramanlarının” yangını en kısa sürede kontrol altına almak için mücadele ettiği belirtiliyor.

Belediye ve Kurumlar da Destekledi

Balıkesir Orman Bölge Müdürü Birol Dündar, AA muhabirine, ekiplerin kısa sürede yangına müdahale ettiğini söyledi. Belediye ve vatandaşların su tankerlerinin de söndürme çalışmalarına destek verdiğini belirten Dündar, “Şu an itibariyle yangın kontrol altında. Soğutma çalışmaları sürüyor.” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.