EtkinlikEğitimGündemİlçe Haberleri

Balıkesir’de Çocuklar Teknoloji İle Büyüyorlar

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin NE10 Şehir Araştırmaları ve Teknoloji Geliştirme Merkezi, 7. Dönem Şehir Teknolojileri Programı’nı tamamlayan çocuklara teknoloji ve kodlama becerileri kazandırdı

Balıkesir’de Çocuklar Teknoloji İle Büyüyorlar

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin NE10 Şehir Araştırmaları ve Teknoloji Geliştirme Merkezi, 7. Dönem Şehir Teknolojileri Programı’nı tamamlayan çocuklara teknoloji ve kodlama becerileri kazandırdı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi NE10 Şehir Araştırmaları ve Teknoloji Geliştirme Merkezi tarafından düzenlenen 7. Dönem Şehir Teknolojileri Programı başarıyla tamamlandı. Avlu Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen mezuniyet törenine çocuklar aileleriyle birlikte katıldı. Bu program sayesinde çocuklar, erken yaşlarda teknoloji ve kodlama becerilerini geliştirerek teknoloji çağında güçlü ve kendine güvenen bireyler haline geldiler.

Sertifikalar Ahmet Akın’dan

NE10 Şehir Araştırmaları ve Teknoloji Geliştirme Merkezi, çocuklara erken yaşta teknoloji ve kodlama eğitimi vererek onların bu alanda yetkin bireyler olmasını sağlıyor. 7. Dönem Şehir Teknolojileri Programı’na katılan çocuklar, aldıkları eğitimler sayesinde hem teknik bilgilerini hem de problem çözme yeteneklerini geliştirdiler. Programın sonunda düzenlenen törende çocuklar sertifikalarını Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın’ın elinden aldı.

Balikesirde Cocuklar Teknoloji Ile Buyuyorlar 1

Çocuklarda Özgüven Artışı Ön Planda

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, törende yaptığı konuşmada çocuklara verdikleri eğitimler sayesinde kazandırılan özgüvene dikkat çekti. Akın, “Burada bir evladımızı, bir çocuğumuzu, bir kardeşimizi gördüğümüz zaman inanın kendi evladımı görmüş kadar heyecanlanıyorum. Onun için sizlere de bu verdiğiniz emekten dolayı, çocuklarımıza yaşattığınız bu özgüvenden dolayı, Cumhuriyet kenti Balıkesir’e, Kuvayı Milliye kenti Balıkesir’e bu evlatlarımızı daha ileriye taşımak için verdiğiniz destek için hepinize teşekkür ederim,” dedi.

Balikesirde Cocuklar Teknoloji Ile Buyuyorlar 2

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin NE10 Şehir Araştırmaları ve Teknoloji Geliştirme Merkezi, geleceğin teknoloji liderlerini yetiştirmek için çalışmalarına devam edecek. Çocukların teknolojiye olan ilgisini artırmak ve onları bu alanda yetkin hale getirmek amacıyla düzenlenen programların önümüzdeki dönemlerde de devam etmesi planlanıyor.

Balıkesir’de Çocuklar Yaz Tatilini Böyle Değerlendiriyor

Bülten

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu