Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir’de de Thodex Kripto Mağduru Var

Balıkesir’de de Thodex Kripto Mağduru Var
23 Nisan 2021 - 19:38

Balıkesir’de de Thodex Kripto Mağduru Var

 

391 bin kişiyi mağdur eden kripto para platformu Thodex’te yaşanan krizin, ayrıntılar belli oluyor. 2 Milyar dolarlık vurgun iddiası ile ilgili operasyonlar sürüyor.

 

Kullanıcıların Yarıdan Fazlasını 18-24 Yaş Aralığındaki ‘Z’ Kuşağı Oluşturuyor

Ayrıca, Thodex krizinin en çok kimleri etkilediğine dair bilgiler de ortaya çıkmaya başladı. Thodex’in geçen ay paylaştığı verilere göre, kullanıcıların yarıdan fazlasını 18-24 yaş aralığındaki ‘Z’ kuşağı oluşturuyor. Verilerde kullanıcıların, özellikle büyük çoğunluğunun Türkiye’nin en büyük 3 kentinde bulunduğu bilgisi yer alıyor. Ancak, edindiğimiz bilgilere göre Balıkesir’de Kripto para borsası Thodex’e yatırım yapan kişi sayısı oldukça fazla.

Yerli kripto para alım satım platformu Thodex’te patlak veren skandal, akıllara Balıkesir’de mağdur var mı? sorusunu getirdi. Thodex’in geçen ay paylaştığı verilere göre, platformdaki yatırımcıların yüzde 26.5’i ise 25-34 yaş aralığında. Hatta, kullanıcıların yüzde 51.4’ünü 18-24 yaş aralığında ‘Z’ kuşağı olarak tanımlanan genç kesim. Ayrıca, ine platformun paylaştığı bilgilere göre, kullanıcıların büyük çoğunluğu Türkiye’nin en büyük 3 kentinde bulunuyor. Buna göre, kullanıcıların yüzde 37.7’si İstanbul’da, yüzde 14.5’i Ankara’da ve yüzde 10.4’ü ise İzmir’de ikamet ediyor.

Henüz Balıkesir’de savcılığa yapılmış bir şikayet olmadı. Ancak, önümüzde ki hafta çok sayıda mağdurun savcılığa suç duyurusu yapacağı belirtiliyor. Ayrıca, son dakika bilgilerine göre, Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in banka hesaplarına el konulduğu bilgisi var. Bir diğer son dakika gelişmesi ise, Özer hakkında Kırmızı Bülten çıkarılması oldu.

Haber: Kamil Akyürek

 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.