Balıkesir Son Dakika HaberleriGündem

Balıkesir’de ‘DÜĞÜM-1’ Operasyonu

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Mersin, Kahramanmaraş, Erzurum, Samsun, Nevşehir ve Balıkesir merkezli 19 ilde gerçekleştirilen "DÜĞÜM-1" operasyonları kapsamında, nitelikli dolandırıcılık suçuna karıştığı tespit edilen 88 şüphelinin yakalandığını duyurdu. 

Balıkesir’de ‘DÜĞÜM-1’ Operasyonu

Balikesirde Dugum 1 Operasyonu 1
Balıkesir’De ‘Düğüm-1’ Operasyonu

19 İlde Geniş Çaplı Operasyon

Operasyonların Mersin, Kahramanmaraş, Erzurum, Samsun, Nevşehir ve Balıkesir merkezli olmak üzere, Hatay, Denizli, Adana, Siirt, Diyarbakır, Kayseri, Gaziantep, Şanlıurfa, Batman, İzmir, İstanbul, Muğla ve Manisa’da gerçekleştirildiğini belirten Yerlikaya, Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı ve İl Emniyet Müdürlükleri Asayiş Şube Müdürlüklerinin koordineli çalışması sonucunda önemli bir başarıya imza atıldığını kaydetti.

Balikesirde Dugum 1 Operasyonu 2
Balıkesir’De ‘Düğüm-1’ Operasyonu

Ele Geçirilenler ve Mal Varlığına El Koyma İşlemleri

Operasyonlar sonucunda, 10 adet ruhsatsız tabanca, 2 adet kurusıkı tabanca, 2 adet ruhsatsız pompalı tüfek, çok sayıda bilgisayar, telefon, sim kart ve taşınabilir bellek ile çok miktarda döviz ve Türk Lirası ele geçirildi. Ayrıca, suçtan elde edildiği tespit edilen yaklaşık 100 milyon lira değerinde 37 lüks araç, 17 tapu kaydı, 7 şirket ortaklık payı ve 142 banka ve kripto hesabına el konuldu.

Balikesirde Dugum 1 Operasyonu 3
Balıkesir’De ‘Düğüm-1’ Operasyonu

Bakan Yerlikaya’dan Polis Teşkilatına Tebrik

Bakan Yerlikaya, operasyonları gerçekleştiren polis teşkilatını tebrik ederek, “Aziz milletimizin bilmesini isterim ki halkımızı çeşitli yöntemlerle dolandıranların enselerindeyiz. Onlara göz açtırmayacağız. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle” ifadelerini kullandı.

Haber: Bülten

20’li yaşlarda Tuzak!Dikkat!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu