Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir’de Düşen Şimşek Tarladaki Kadınlara İsabet etti

Balıkesir’de Düşen Şimşek Tarladaki Kadınlara İsabet etti
30 Ekim 2020 - 16:42

Balıkesir’e Düşen Şimşek  Tarladaki Kadınlara İsabet etti

“Balıkesir Bigadiç’e Düşen Şimşek canımızı aldı hepimizi çok korkuttu” diyen tarla çalışanlarından bazıları yoğun bakımda, bazılarınınsa tedavileri kaldırıldıkları hastanede devam ediyor. Gelen ilk bilgilere göre olay yerinde 4 kişinin öldüğünü iddia eden yaralılardan bazıları olayın etkisi ile arkadaşlarını kaybettiklerini düşündü ancak olaydan etkilenenlerin baygınlık geçirdikleri ve ardından hastanede yoğun bakıma alındıkları öğrenildi.  Balıkesir Bigadiç ilçesine bağlı Çekirdekli mahallesinde düşen şimşek tarlada çalışanları etkiledi. Yaşanan olay için bölgeye giden bazı vatandaşlar “şimşek çakmasını ölüm karanlığı gibi canımızı aldı, çok korktuk” ifadeleri ile anlattı.

5 Kişi Yoğun Bakımda

Alınan bilgiye göre, Çekirdekli Mahallesi’ndeki tarlalarında biber toplayan Suzan Avcuoğlu, Nermin Alkan, Yasemin Demirel ve Feride Umur, yağmur başlayınca bir ağacın altında beklemeye başladı. Sağanağın ardından çalışmaya devam eden kadınların üzerine ağacın altından eşyalarını aldıkları sırada yıldırım düştü. Yıldırım düşmesinden 8 kişi etkilendi.İlk müdahale Bigadiç Devlet Hastanesinde yapıldıktan sonra Balıkesir’deki hastanelere kaldırılan yaralılardan 3’ü Atatürk şehir hastanesine nakledilirken 2kişininde Baün Tıp Fakültesinde yoğun bakıma alındığı bildirildi. 3vatandas ise tedbir amacıyla müşahade altında tutuluyor. Semra Aman Akyürek

Ağaca Düşen Yıldırımdan Etkilenmişler

Tarlada çalışan işçilerin yağmurun başlaması ve havanın bozulması sonrasında işi bırakıp ağacın altındaki malzemelerini aldıkları esnada yıldırımın düştüğü belirtiliyor.

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.