Eğitimİlçe Haberleri

Balıkesir’de Geleneksel Sanatlar Nesillere Aktarılıyor

Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, ‘’Minik Eller, Büyük Hayaller’’ etkinliklerini tüm ilçelerde sürdürüyor.

Balıkesir’de Geleneksel Sanatlar Nesillere Aktarılıyor

Balikesirde Geleneksel Sanatlar Nesillere Aktariliyor 1

Çocuklar Yeteneklerini Keşfediyor

Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, geleneksel sanatlar ve kültürel mirasın önemini vurgulamak amacıyla ‘’Hayat Boyu Öğrenme Kurumları, Geleceğimiz Olan Çocuklarımızla Buluşuyor’’ teması altında ‘’Minik Eller, Büyük Hayaller’’ etkinliklerini tüm ilçelerde sürdürüyor. Öğrencilerin özgüvenlerini ve sorumluluk duygularını geliştirmeyi, milli ve kültürel değerleri kazandırmayı hedefleyen bu etkinlikler, anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yeni ilgi alanları oluşturarak yeteneklerini keşfetmelerine olanak tanıyor.

Balikesirde Geleneksel Sanatlar Nesillere Aktariliyor 2

Birbirinden Farklı Etkinlikler Gerçekleşiyor

‘Minik Eller, Büyük Hayaller’ projesi kapsamında, Balıkesir genelinde ebru, resim, halı dokuma, çini, ahşap şekillendirme, seramik şekillendirme, aşçılık, sepet örme, takı tasarımı, çini işleme, geleneksel Türk işi nakış, tezhip, kalem işi ve oyuncak bebek yapımı gibi birçok sanatsal ve kültürel etkinlik düzenleniyor. Ayrıca spor, keçe, vitray ve su kabağı atölyeleri de öğrencilerin katılımına açık bulunuyor.

64 Bin 909 Öğrenci Programdan Yararlandı

Etkinlikler, öğrencilere sadece öğrenme fırsatı sunmakla kalmıyor, aynı zamanda eğlenceli bir ortamda yeni beceriler kazanmalarını sağlıyor. Yıl boyunca devam edecek olan etkinliklerin ilk ayağı 22-26 Nisan tarihlerinde gerçekleşti. Gerçekleşen etkinliklere  64 bin 909 öğrenci katıldı.

Haber: Bülten

Balıkesir’de Minikler Ormanlara Karşı Bilinç Kazanıyor

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu