Gündemİlçe HaberleriTürkiye Gündemi

Balıkesir’de Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması Bölge Finali Gerçekleştirildi

Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu: "Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması Bölge Finali'nde Başarılar Diliyoruz"

Balıkesir’de Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması Bölge Finali Gerçekleştirildi

Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu: “Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması Bölge Finali’nde Başarılar Diliyoruz”

Balıkesir’in ev sahipliğinde düzenlenen Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması Bölge Finali heyecanıyla tamamlandı. Balıkesir, Bilecik, Muğla, Aydın, Manisa, Uşak, Denizli, Kütahya, İzmir ve Eskişehir illerinden gelen il birincisi öğrencilerin katılımıyla gerçekleşen yarışmada büyük bir rekabet yaşandı.

Bilecik Pazaryeri İlçesi Şehit Zafer Koyuncu İmam Hatip Ortaokulu 7’inci sınıf öğrencisi Yusuf Yavaş, bölge yarışmalarında sergilediği üstün performansla birinci olarak büyük bir başarı elde etti. Okul Müdürü Bilal Çoğul ve öğretmeni Mine Kart eşliğinde yarışmaya katılan Yusuf Yavaş’ın bu başarısı, Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sami Akyol tarafından da takdirle karşılandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Akyol, “Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce her yıl geleneksel olarak düzenlenen yarışmalarda Bilecik birincisi olarak katılan ve bölge birincisi olan öğrencimiz Yusuf Yavaş hepimizi mutlu etti. İmam Hatip Okulları öğrencileri arasında 7 bölge birincisi arasında ülke birincisi olmak için yarışacak. Başarılarının devamını diliyorum. Her zaman yanında olacağız” dedi.

Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu ise yarışmaya ev sahipliği yapmanın gururunu yaşadıklarını belirterek, öğrencilere ve emeği geçenlere teşekkür etti. Ustaoğlu, Yusuf Yavaş ve diğer katılımcı öğrencilere ülke finallerinde başarılar diledi.

Balıkesir’de Yeni Liderler Belirlendi! 710 Genç Göreve Hazır

İha

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu