Balıkesir Son Dakika HaberleriGündem

Balıkesir’de Güneşin Doğuşuyla Terörün Karanlığına Darbe

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, PKK/KCK ve PYD/YPG terör örgütlerine yönelik başarılı bir operasyon düzenledi.

Balıkesir’de Güneşin Doğuşuyla Terörün Karanlığına Darbe

Balikesirde Gunesin Dogusuyla Terorun Karanligina Darbe 1

5 Terör Örgütü Üyesi Yakalandı

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen operasyon kapsamında, PKK/KCK terör örgütünün Suriye’deki uzantısı olan PYD/YPG terör örgütü içerisinde faaliyet yürüttüğü ve Balıkesir’de ikamet ettiği tespit edilen bir şüpheliye Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma suçlamasıyla müdahale edildi. Ayrıca, sosyal medya platformlarında terör örgütünün faaliyetlerini meşru gösteren övücü ve sahiplenici paylaşımlar yapan 4 şüpheliye de ‘Terör Örgütü Propagandası Yapmak’ suçundan operasyon düzenlendi.

Balikesirde Gunesin Dogusuyla Terorun Karanligina Darbe 2

Adreslerde Ayrıca Kaçak 16 Yabancı Şahıs Yakalandı

Operasyon neticesinde 5 şüpheli şahısın yakalandığı belirtilirken, adreslerde yapılan arama çalışmalarında Türkiye’ye kaçak yollardan girdiği tespit edilen 16 yabancı uyruklu şahsın da yakalandı. Güvenlik güçleri, terör örgütlerinin faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik kararlılıkla çalışmalarını sürdüreceğini, toplumun huzur ve güvenliğinin sağlanması için gerekli adımların atılacağını vurguladı.

Haber: Bülten

Terör Örgütleriyle Bağlantılı 2 Kişi Balıkesir’de Yakalandı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu