Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir’de Halk Oyunları Şenliği Yapıldı

Balıkesir’de Halk Oyunları Şenliği Yapıldı
22 Mart 2022 - 12:15

Balıkesir’de Halk Oyunları Şenliği Yapıldı

 

Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Halk Oyunları İl Temsilciliği tarafından düzenlenen Kulüpler arası Halk Oyunları İl Birinciliği yarışması muhteşem gösterilerle sona erdi.

 

 

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Balıkesir Kulüpler Arası Halk Oyunları İl Birinciliği yarışmaları Kurtdereli Spor Salonu’nda gerçekleştirdiler. Halkın yoğun ilgi gösterdiği yarışmalar izleyenlerden büyük beğeni aldı. Geleneksel Düzenlemesiz Dalda, Minikler, Yıldızlar, Gençler, Büyükler ve Geleneksel Düzenlemeli dalda ise Minikler, Gençler, Büyükler kategorilerinde kulüpler yarıştı. Balıkesir yöresinin oyunlarının sergilendiği yarışmada ayrıca dereceye giren kulüpler bölge yarışmasında ilimizi temsil edecekler.

Kulüpler Arası Halk Oyunları İl Birinciliği yarışmalarının sonunda ödül töreni düzenlediler. Törende dereceye giren ekiplere kupa ve madalyaları takdim ettiler. Müsabakalar sonrası gerçekleştirilen ödül töreninde dereceye giren kulüplerin madalya ve ayrıca kupaları, Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, Halk Oyunları Federasyonu İl temsilcisi, birim müdürleri ve yetkililer tarafından takdim edildi.Ödül töreninde konuşan Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, ayrıca Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ortaklığında bu etkinliğe daha çok sahip çıkarak önümüzdeki dönemde daha büyük katılımlarla Halk Oyunları yarışmalarının şölen havasında geçeceğini ifade etti. İzlediği performansları çok beğendiklerini belirten Milletvekili Canbey, “Kulüplere, emeği geçen hocalarımıza, öğrencilerimize, herkese ayrıca ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ödül alan çocuklarımızı tebrik ediyorum” dedi.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.