Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir’de Huzur Operasyonlarında 91 Şahıs Gözaltına Alındı

Balıkesir’de Huzur Operasyonlarında 91 Şahıs Gözaltına Alındı
18 Mayıs 2021 - 10:51

Balıkesir’de Huzur Operasyonlarında 91 Şahıs Gözaltında

Balıkesir’de polis ve jandarma ekiplerinin il genelinde ayrı ayrı yaptıkları huzur operasyonlarında Narkotik polis ekipleri 13 şüpheli şahsı gözaltına alırken, jandarma asayiş ekipleri de son 10 günde yaptıkları operasyonlarda 78 aranan şahsı yakaladı. Adli makamlara sevk edilenlerden 2’si tutuklandılar.

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri genel güvenliği ve asayişi sağlamak amacıyla Ayvalık, Altıeylül, Balya, Bandırma, Bigadiç, Burhaniye, Edremit, Erdek, İvrindi, Karesi, Kepsut, Manyas, Sındırgı ve Susurluk ilçelerinde 7-16 Mayıs 2021 tarihleri arasında yapılan çalışmalarda ve yapılan yol aramalarında; çeşitli suçlardan aranan 78 şahıs gözaltına alındılar. 4 adet ruhsatsız av tüfeği, 1 adet tabanca fişeği ve ayrıca 3 adet bıçak ele geçirdiler.

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince uyuşturucu madde ticareti, kullanımını ve sokak satıcılarının faaliyetlerini önlemeye yönelik olarak 17.05.2021 tarihinde Balıkesir İl Merkezi, Ayvalık, Edremit, Gönen, Gömeç, ve Havran İlçelerinde yapılan 7 ayrı çalışmada, 13 şüpheli şahıs yakalanırken, 2 şahıs sevk edildiği adli makamlarca tutuklandılar. 1 şahıs savcılıkça serbest kaldı ve 10 şahıs ise haklarında yapılan adli işlemler sonrası serbest bırakıldılar. Olaylarla ilgili yapılan aramalarda; 23 adet sentetik ecza hap, 12 adet hap, 3,80 gram metamfetamin, 112,79 gram sentetik kannabinoid bonzai, 1,86 gram esrar ve 3 adet uyuşturucu madde içiminde kullanılan ve ayrıca payp olarak tabir edilen cam aparat ele geçirdiler.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.