Balıkesir Son Dakika HaberleriGündemİlçe Haberleri

Balıkesir’de Huzur Operasyonu: 11 Aranan Şahıs Yakalandı

Bandırma İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen huzur operasyonunda, 3031 kişi sorgulandı ve 11 aranan şahıs yakalandı

Balıkesir’de Huzur Operasyonu: 11 Aranan Şahıs Yakalandı

Bandırma İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen huzur operasyonunda, 3031 kişi sorgulandı ve 11 aranan şahıs yakalandı

Balikesirde Huzur Operasyonu 11 Aranan Sahis Yakalandi 1

Bandırma İlçe Emniyet Müdürlüğü, 3 Temmuz 2024 tarihinde 20.45-00.15 saatleri arasında geniş kapsamlı bir huzur operasyonu düzenledi.

Balikesirde Huzur Operasyonu 11 Aranan Sahis Yakalandi 2

Milli güvenlik, genel sağlık ve asayiş ile kamu düzeninin sağlanması amacıyla yapılan operasyon, ilçenin suç işlenme potansiyeli yüksek mahalleleri, parkları, bahçeleri, meydanları ve umuma açık yerlerde gerçekleştirildi.

Balikesirde Huzur Operasyonu 11 Aranan Sahis Yakalandi 3

Toplam 240 personelin katıldığı operasyonda, 47 ekip, 3 tim çevik kuvvet, 133 polis memuru ve 61 çarşı ve mahalle bekçisi görev aldı. Operasyon kapsamında 3031 kişi sorgulanarak, 11 aranan şahıs yakalandı.

Balikesirde Huzur Operasyonu 11 Aranan Sahis Yakalandi 4

Yakalanan şahıslar arasında kasten öldürme, hırsızlık, fuhşa teşvik, vergi usul kanununa muhalefet, trafik güvenliğini tehlikeye sokma, hakaret, uyuşturucu madde bulundurma ve dolandırıcılık gibi suçlardan arananlar bulunuyor.

Balikesirde Huzur Operasyonu 11 Aranan Sahis Yakalandi 5

Denetimler sırasında 59 umuma açık yer kontrol edildi. Bir işletme sahibine kumar oynanması için yer ve imkan sağlama suçundan adli tahkikat yapılırken, kumar oynayan 4 kişiye toplamda 25.700₺ idari yaptırım uygulandı ve ele geçirilen 100₺ paraya el konularak mülkiyeti kamuya geçirildi.

Balikesirde Huzur Operasyonu 11 Aranan Sahis Yakalandi 6

Operasyon esnasında 458 araç kontrol edildi, 39 araca ceza yazıldı ve 7 araç trafikten men edildi. Ayrıca, resmi belgede sahtecilik suçundan bir kişiye adli işlem yapıldı.

Balikesirde Huzur Operasyonu 11 Aranan Sahis Yakalandi 7

Uygulama ve aramalar sonucunda ele geçirilen suç unsuru malzemeler arasında 1 tabanca, 35 dolu fişek, 1 tüfek, 0.80 gram metanfetamin, 0.50 gram esrar, 15880 dolu makaron, 19 kg kıyılmış tütün, 50 paket gümrük kaçağı sigara ve 1 sigara sarma makinesi yer aldı.

Balikesirde Huzur Operasyonu 11 Aranan Sahis Yakalandi 8

Bandırma İlçe Emniyet Müdürlüğü, kamu düzeninin sağlanması ve suç oranlarının düşürülmesi amacıyla bu tür operasyonlara devam edeceklerini belirtti.

Balikesirde Huzur Operasyonu 11 Aranan Sahis Yakalandi 9

Polisin Şüphesi Uyuşturucu Ticaretinin Önünü Kesti

Bülten

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu