Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir’de İki Ayrı Ürkütücü Tablo: 20 Günde 210 Ölüm

Balıkesir’de İki Ayrı Ürkütücü Tablo: 20 Günde 210 Ölüm
18 Nisan 2021 - 19:09

Balıkesir’de İki Ayrı Ürkütücü Tablo: 20 Günde 210 Ölüm

 

Balıkesir’de Covid-19 yeni vakalarında yaşanan artış sonrası, iki ayrı ürkütücü tablo ortaya çıktı. Ortaya çıkan tablolarda, yoğun bakım yatak doluluğu oranı ve can kayıplarında ki artış ürkütüyor.

 

Yoğun Bakım ve Ölüm Sayıları Ürkütüyor

Balıkesir’de Vakalarda yaşanan artış, önce hasta-ağır hasta sayısında, sonra ise can kayıplarında artışa sebep oluyor. Edinilin bilgilere göre, Balıkesir’de son 20 günde Covid-19 nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı 210 oldu. Ayrıca, son bir ayda tırmanışa geçen vaka sayıları hastanelerde ki yatak doluluğunda da etkili oluyor.

Gelen bilgiler arasında, yoğun bakım yatak doluluğunda son limitlere ulaşıldığı bilgisi yer alıyor. Ayrıca, İl Sağlık Müdürlüğü’nün başarılı girişimlerle yoğun bakım yatak sayısını arttırdığı, ancak mevcut artışın bu limitleri de zorladığı belirtiliyor.

Vali Şıldak, Sık Sık Durumun Vahametini Ve Ciddiyetini Belirten Uyarılar Yapıyor

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, sık sık durumun vahametini ve ciddiyetini belirten uyarılar yapıyor. Üstelik Vali Şıldak, kurallar ve alınan tedbirlere dair denetimleri de sıkılaştırdı.  Ramazan ayı içerisinde artırılan kısıtlamaların ise vaka sayılarında düşüş sağlaması hedefleniyor. Ancak öte yandan, özellikle il genelinde yaşanan hareketlilik ve ihlallerin, tüm bu uyarılara rağmen sürdüğü görülüyor.

Haber: Kamil Akyürek

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.