Gündemİlçe Haberleri

Balıkesir’de İmamlara Yeni Görev

Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü, orman yangınlarına karşı mücadelede toplumun her kesiminden destek almayı hedefliyor. Bu kapsamda, Savaştepe İlçesi'nde görevli imamlara yönelik özel bir eğitim düzenlendi.

Balıkesir’de İmamlara Yeni Görev

Balikesirde Imamlara Yeni Gorev 1

İmamlara Eğitim Verildi

Sarıbeyler Orman İşletme Şefi Hidayet Güzel’in liderliğinde gerçekleştirilen eğitime katılan 52 imam, orman yangınlarıyla mücadelede gönüllü olarak yer almak üzere eğitim aldı. Eğitim programı kapsamında, orman yangınlarının nasıl başladığı, erken teşhis yöntemleri, yangın söndürme teknikleri ve yangın bölgesinde güvenli çalışma prensipleri gibi konular ele alındı. Katılımcılar, hem teorik bilgi hem de pratik uygulama ile donatıldı. Katılımcı sayısının 52 olduğu bu eğitimle birlikte, Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü’nün yangın gönüllü sayısı 2 bin 400’e ulaştı.

Balikesirde Imamlara Yeni Gorev 3

“Ormanlarımızın korunması hepimizin ortak sorumluluğudur”

Sarıbeyler Orman İşletme Şefi Hidayet Güzel, yaptığı açıklamada, “Toplumun her kesiminden gelen destekle orman yangınlarına karşı daha etkin bir mücadele verebileceğimize inanıyoruz. İmamlarımızın da bu mücadelede yer alması bizleri son derece memnun ediyor. Ormanlarımızın korunması, hepimizin ortak sorumluluğudur” dedi.

Balikesirde Imamlara Yeni Gorev 2

Haber: Bülten

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Çevre Bilinci Kampanyası

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu