Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir’de Karayolu Kenarında Kavun Pazarı İlgi Görüyor

Balıkesir’de Karayolu Kenarında Kavun Pazarı İlgi Görüyor
22 Eylül 2022 - 14:05

Balıkesir’de Karayolu Kenarında Kavun Pazarı İlgi Görüyor

 

Balıkesir’de, Edremit-Balıkesir karayolunun kenarında geleneksel kavun pazarı kuruldu. Bakacak köyünde üretilen kavunlar tanesi 10 ile 25 lira arasında alıcı bulurken, çiftçiler rekolteden de fiyatlardan memnun görünüyor.

 

Kavun Fiyatları 10 tl’den başlıyor

Edremit-Balıkesir karayolunun kenarında kurulan geleneksel kavun pazarı ilgi gördü. Yola yakın olan Bakacak köyündeki çiftçiler ürettikleri kavunları her yıl bu aylar da yol kenarında satıyorlar. Büyüklüğüne göre 10 lira ile 25 lira arasında alıcı bulan kavunlar çiftçinin yüzünü güldürdü. Her yıl kavun sattıklarını anlatan Ayhan Demre iha’ya konuştu.

Organik Kavun Pazarı

Demre; “Kavunlarımız organik. Kendimiz yetiştiriyoruz. Kendimiz ekip satıyoruz. Bu sene de Allah’a şükür güzel kazanıyoruz. Fiyatlarımız 10 lira ile 25 liraya kadar gidiyor. Boy boy ayırıyoruz. Kavunlarımız da iddialıyız” dedi. Halil Kangül de, “Kavunlarımız tatlıdır. Kavun sayesinde ceplerimiz para gördü. Köyümüz adına güzel bir şey bu. Vatandaşa da hizmet ediyoruz burada. Satışlarımızda iyi şu anda” dedi. Taner Kangül ise, “ Müşterilere kaliteli bir kavun sunmaktayız burada. Edremit yolunda otoban kenarında müşterilerle kavunları buluşturmaktayız. Tüm Türkiye buyursun gelsin diyoruz. Kavunlarımız çok tatlıdır” dedi.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.