Balıkesir Son Dakika HaberleriGündem

Balıkesir’de ‘Kıskaç-18’ Operasyonu

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, son 4 gün içinde FETÖ’ye yönelik Balıkesir'in yer aldığı 17 ilde düzenlenen “Kıskaç-18” operasyonlarında 90 şüphelinin yakalandığını açıkladı. Bakan Yerlikaya, operasyonların detaylarını sosyal medya hesabından paylaştı.

Balıkesir’de ‘Kıskaç-18’ Operasyonu

Operasyonun Detayları

Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı, KOM Başkanlığı ve TEM Daire Başkanlığı koordinesinde; İl Emniyet Müdürlükleri TEM ve KOM Şube Müdürlüklerince yapılan çalışmalar sonucu Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Bitlis, Denizli, Edirne, Gaziantep, Giresun, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kütahya, Malatya, Şanlıurfa ve Tekirdağ’da FETÖ’ye yönelik “Kıskaç-18” operasyonları düzenlendi.

Şüphelilerin Faaliyetleri

Operasyonlar sonucu yakalanan 90 şüphelinin FETÖ’nün sözde “emniyet mahrem yapılanması, adliye mahrem yapılanması ve güncel yapılanması” içerisinde faaliyette bulundukları belirlendi. Şüphelilerin, ankesörlü telefonlarla iletişim kurdukları ve örgüt içerisinde sorumlu şahıslarla irtibatlı oldukları, ifade ve teşhislerde adı geçen, örgütün “Gaybubet evi” olarak adlandırdığı hücre evlerinde saklandıkları tespit edildi. Ayrıca, şüphelilerin FETÖ soruşturmaları kapsamında haklarında kesinleşmiş hapis cezası ve aranma kaydı bulunduğu belirtildi.

Ele Geçirilenler

Operasyonlar sonucu çok miktarda döviz ve Türk Lirası ile çok sayıda dijital materyal ve örgütsel doküman ele geçirildi.

İçişleri Bakanı’nın Açıklaması

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, “Kıskaç-18” operasyonlarının FETÖ ile mücadelede kararlılıkla sürdürüldüğünü vurgulayarak, terör örgütlerine karşı mücadelenin devam edeceğini ifade etti. Bakan Yerlikaya, operasyonlara katılan tüm emniyet mensuplarına teşekkür etti.

Haber: Bülten

Edremit’te Huzur ve Güven Uygulamasında 10 Şüpheli Yakalandı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu