Sağlıkİlçe Haberleri

Balıkesir’de Kokularla Tedavi Yöntemi Konuşuldu

Balıkesir 5. Aromaterapi Festivali, BAÇEM’de düzenlenen seminerle renklendi. Tıbbi Onkoloji Uzmanı, Yazar ve Fitoterapist Prof. Dr. Canfeza Sezgin, festival kapsamında "Aromaterapinin Onkolojide Kullanımı" başlıklı seminerde katılımcılara aromaterapinin kanser tedavisindeki önemini detaylandırdı.

Balıkesir’de Kokularla Tedavi Yöntemi Konuşuldu

Balikesirde Kokularla Tedavi Yontemi Konusuldu 1
Balıkesir’De Kokularla Tedavi Yöntemi Konuşuldu

Aromaterapinin Kanser Tedavisinde Nasıl Kullanıldığını Anlattı

Seminerde konuşan Prof. Dr. Canfeza Sezgin, aromaterapinin kanser tedavisinde nasıl kullanılabileceğine dair modern ve güncel yaklaşımları aktardı. Özellikle aromaterapinin, tamamlayıcı tedavi olarak nasıl entegre edildiğini vurgulayarak, solunum yoluyla ve bölgesel uygulamalarla nasıl etkili olduğunu anlattı. Aromaterapinin, lavanta, papatya gibi uçucu yağlarla nasıl desteklendiğini ve bu yöntemlerin hastalar üzerindeki psikolojik etkilerini detaylandırdı.

Balikesirde Kokularla Tedavi Yontemi Konusuldu 2
Balıkesir’De Kokularla Tedavi Yöntemi Konuşuldu

O Hastalık İçin Öneride Bulundu

Prof. Dr. Sezgin ayrıca, aromaterapinin kanser tedavisindeki güvenilirliği konusunda da bilgi verdi. Seminerde, özellikle endüstriyel yaşamın ve beslenme alışkanlıklarının yol açtığı sindirim sistemi sorunlarına karşı nasıl bir çözüm sunduğunu açıkladı. “Sibo” olarak adlandırılan ince bağırsak florasındaki bozulmanın tedavisinde aromaterapik yağların kullanımını önerdi.

Balıkesir'de Kokularla Tedavi Yöntemi Konuşuldu
Balıkesir’De Kokularla Tedavi Yöntemi Konuşuldu

Prof. Dr. Sezgin’den Balıkesir’e Teşekkür

Katılımcılar, seminer boyunca Prof. Dr. Canfeza Sezgin’in sunduğu bilgileri ilgiyle takip ederken, aromaterapinin sağlık alanındaki geniş kullanım potansiyelini daha yakından gördüler. Prof. Dr. Sezgin, seminer sonunda Balıkesir’in bu tür etkinliklerle sağlık ve wellness alanında nasıl önemli bir merkez haline geldiğine dikkat çekerek, festivalde emeği geçenlere teşekkür etti ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın’a özel teşekkürlerini iletti.

Haber: Bülten

5. Balıkesir Aromaterapi Festivali’nde Bugün

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu