Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir’de Kuyumcu Soygunu Şüphelileri Yakalandı

Balıkesir’de Kuyumcu Soygunu Şüphelileri Yakalandı
06 Ocak 2021 - 16:55

Balıkesir’de Kuyumcu Soygunu Şüphelileri Yakalandı

 

Balıkesir’de bir kuyumcu dükkânında yaşanan soyguna ilişkin 2 şüpheli, Manisa’da yakalandı. Gözaltına alınan 2 zanlının, bilezikleri büfe açmak için gasp ettiklerini söylediği öğrenildi.

 

Emniyet Müdürlüğü 3 Ekip Oluşturdu

Karesi ilçesi Hisariçi Mahallesi Yaymacılar Caddesi’nde F.S’ye ait iş yerinde dün yaşanan olayın aydınlatılması için Balıkesir Emniyet Müdürlüğünce 3 ekip oluşturuldu. Olay yeri ve çevresindeki 50 güvenlik kamerasının kayıtlarını incelemeye alan ekipler, zanlıların M.G. (32) ile kız arkadaşı F.Y.O. (23) olduğunu belirleyen ve bu kişilerin Manisa’ya kaçtığını tespit eden ekipler, şüphelileri gözaltına alıp Balıkesir’e getirdi.

21 Bilezikten 3’ünü Satabilmişler

Çalınan 21 bilezikten 3’ünün satıldığını belirleyen ekipler, 18’ini ise muhafazaya aldı. Soygundan birkaç gün önce Manisa’dan Balıkesir’e gelen M.G. ve F.Y.O’nun, bir süre söz konusu iş yerini gözetledikleri, dün sabah kuyumcu F.S’yi spreyle bayıltıp 21 burma bileziği yanlarına alarak uzaklaştıkları belirtildi. Ayrıca zanlıların, bilezikleri büfe açmak için gasp ettiklerini söylediği öğrenildi.

Emniyette işlemleri tamamlanan 2 şüpheli, adliyeye sevk edildiği belirtildi.

Kaynak: AA

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.