GündemTürkiye Gündemi

Balıkesir’de Mutlaka Gitmeniz Gereken Tiyatro Oyunları

İşte bu hafta vatandaşla buluşacak tiyatro etkinlikleri

Balıkesir’de Mutlaka Gitmeniz Gereken Tiyatro Oyunları, Bu hafta Balıkesir’de Avlu Kongre ve Kültür Merkezinde ve Vural Sineması Nejat Uygur Sahnesinde birçok kültürel faaliyet vatandaşlarla buluşacak.

 

Balıkesir’de Mutlaka Gitmeniz Gereken Tiyatro Oyunları

Tiyatro Balikesir

İşte bu hafta vatandaşla buluşacak tiyatro etkinlikleri

Meçhul Paşa

Meçhul Paşa: Yaş Sınırı: -Bir Hınzır Neşriyat- “Meçhul Paşa”, efsanevi mizah gazetesi Marko Paşa’nın masalsı günlüğünü tutan şenlikli bir ortaoyunu… Dönemin büyük yazarları Sabahattin Ali, Aziz Nesin, Rıfat Ilgaz ile karikatürist Mustafa Mim Uykusuz’un birlikte çıkardıkları Türkiye’nin ilk siyasi mizah gazetesi Markopaşa’nın 1946’da başlayıp meçhule giden serüveni… Bir cılız kalemden dile gelen hakikatin öyküsü…

Heidi

Heidi Tiyatro Oyunu: Yaş:  Yaş sınırı bulunmamaktadır, 2 yaş ve üzeri tüm seyirciler çocuk, yetişkin fark etmeksizin bilete tabiidir. Süre: 50 Dk.   T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığının maddi katkılarıyla hazırlanan ‘Heidi’ çocuk tiyatro oyunu Türkiye Turnesinde! Zaman zaman içinde karlı dağların eteğinde Heidi adında bir çocuk yaşarmış. Teyzesi günlerden bir gün Heidi’yi Alp Dağlarının zirvesinde yaşayan Büyük Babasının yanına bırakmaya karar vermiş. Karlı ve fırtınalı bir yolculuğun ardından Alp Dağlarının zirvesindeki Büyük Babanın kulübesine varmışlar.

Mahşeri Cümbüş: 12+, Süre: 90 Dakika, Türkiye’de modern doğaçlama tiyatronun öncüsü olan Mahşer-i Cümbüş, tiyatroseverler ile buluşmaya devam ediyor.

Bizim Gezegen: Sıfır Atık Şehir Balıkesir Tiyatro Oyunu

Yaş sınırı: 4-12 yaş için uygundur.
Süre: 30-35 Dakika

Bir aydınlık varmış bir karanlık yokmuş ; uzayda yıldızlar ve gezegenler çokmuş. Güneş gezegenleri ısıtıyor,hasta olan gezegenleri de Doktor Ay tedavi ediyormuş. Bu arada Dünya ateşinin giderek yükselmesine aldırış etmeden dönmeye devam ediyormuş.. Dünya’nın ateşi düşecek mi ? Dünyayı bekleyen büyük sürpriz acaba ne?  BSM Oyuncuları’nın Tek perde interaktif Müzikli Çocuk Oyunu…

Balıkesir’de Mutlaka Gitmeniz Gereken Tiyatro Oyunları

Cambazlar Ve Cımbızlar Sirki

Cambazlar ve Cımbızlar Sirki Çocuk Oyunu

Yaş Sınırı: 3+

Süre: 50 Dakika

Edi ile Büdü birbirini çok seven iki kardeştir.Cambazlar ve Cımbızlar sirkinde gelen misafirlerine harika gösteriler hazırlamaktadırlar.Edi bu işi çok ciddiye alır fakat Büdü biraz yaramaz bir palyaçodur.Edi Büdü’nün yaramazlıklarıyla uğraşırken bir de rakip sirkin sahibiyle  de uğraşmak zorundadır.Birbirinden güzel gösteriler ve eğlenceli dakikalar sizleri bekliyor.Cambazlar ve Cımbızlar sirki siz değerli seyircilerine kapılarını açıyor..

Balıkesir’in en iyi ve en kaliteli haber, blog, yazı ve videolarını takip et

Bülten

Günün dikkat çeken haberleri için tıklayınız.👈🎧

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu