Balıkesir Son Dakika HaberleriGündem

Balıkesir’de ‘Narkoçelik-7’ Operasyonu

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Balıkesir'in de aralarında bulunduğu 21 ilde gerçekleştirilen 'Narkoçelik-7' operasyonu hakkında detaylı bilgiler verdi. Operasyon kapsamında 161 zehir taciri ve sokak satıcısının yakalandığı açıklandı.

Balıkesir’de ‘Narkoçelik-7’ Operasyonu

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı’nın koordinesinde gerçekleştirilen operasyonda, toplam bin 200 jandarma personelinin görev aldığı belirtildi. Operasyonlar, Jandarma Genel Komutanlığı KOM Daire Başkanlığı tarafından koordine edildi.

Balıkesir’de 4 bin 565 Adet Uyuşturucu hap Ele Geçirildi

Yerlikaya, operasyonlar neticesinde 21 ilde önemli başarılara imza atıldığını dile getirdi. Hatay, Gaziantep, Antalya, Ağrı, Van, Muğla, Ordu, Tekirdağ, Erzincan, Diyarbakır, Ankara, Mersin, Kocaeli, Aydın, Kahramanmaraş, Bursa, Sakarya, Balıkesir, Aksaray, Bingöl ve Samsun’da gerçekleştirilen operasyonlarda toplamda 930 kilogram uyuşturucu madde ve 35 bin adet uyuşturucu hap ele geçirildi. Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı tarafından gerçekleştirilen operasyonda 4 bin 565 adet uyuşturucu hap ile muhtelif miktarda uyuşturucu madde ele geçirilirken, 1 zehir taciri yakalandı.

Diğer İllerdeki Operasyonlardan Bazıları:

  • Hatay: 13 bin 115 adet uyuşturucu hap ve muhtelif miktarda uyuşturucu madde ele geçirilirken, 28 sokak satıcısı yakalandı.
  • Van: 14 kilogram 300 gram eroin toprağa gömülü vaziyette ele geçirildi.
  • Muğla: 18 kilogram skunk ve muhtelif miktarda kök kenevir bitkisi ele geçirilirken, 1 zehir taciri yakalandı.
  • Mersin: 1 kilogram kokain ve muhtelif miktarda metamfetamin ele geçirilirken, 6 zehir taciri yakalandı.

Operasyonlar kapsamında ele geçirilen uyuşturucu maddelerin piyasa değerinin milyonlarca lira olduğu belirtildi. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, uyuşturucuyla mücadelede kararlılıkla devam edeceklerini ve halkın huzuru ve güvenliği için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını vurguladı.

Haber: Bülten

Bandırma’da İş Yerine Silahlı Saldırı!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu