Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir’de Özel Harekât Destekli Şafak Operasyonu

03 Haziran 2021 - 12:45

Balıkesir’de Özel Harekât Destekli Şafak Operasyonu

Balıkesir’in Edremit ilçesinde özel harekât polislerinin de katıldığı ekip şafak operasyonu yaptı. Ayrıca, ekip operasyonda çok sayıda silah ve uyuşturucu madde ele geçirdi.

 

Edinilen bilgiye göre, operasyon, Edremit Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde gerçekleştirildi. Operasyona KOM Şube Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü, Narkotik Şube Müdürlüğü, Özel Harekat Şube Müdürlüğü. Ve ayrıca Edremit İlçe Emniyet Müdürlüğünün ortak çalışması ile İbrahimce Mahallesinde asayiş olaylarının önlenmesi ve ayrıca suç unsurlarının ele geçirilmesi için saat 05.30’da şafak operasyonu yaptılar. 25 şüpheliye ait 25 adrese 45 ekip ve 280 personel ile eş zamanlı baskın yaptılar. Özel harekât timlerinin de destek verdiği operasyon yaklaşık 4 saat sürdü.

Yapılan operasyon ve ikamet aramalarında 10 adet av tüfeği, 2 adet pompalı tüfek, 1 adet dürbünlü havalı tüfek, 3 adet tabanca, 2 adet kuru sıkı tabanca , 77 adet dolu kartuş, 15 adet kuru sıkı tabanca fişeği, 41 adet 7,65 fişek, 1 kg bonzai tabır edilen uyuşturucu madde, 1 adet hassas terazi, ayrıca 15 adet sentetik uyuşturucu hap ele geçirdiler. Operasyonda ayrıca 7 şüpheli gözaltına alındılar.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.