Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir’de Pandemi Sessizliği Davulların Sesiyle Şenlendi

Balıkesir’de Pandemi Sessizliği Davulların Sesiyle Şenlendi
14 Mayıs 2021 - 0:16

Balıkesir’de Pandemi Sessizliği Davulların Sesiyle Şenlendi

 

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, tam kapanma sürecinde evlerinden çıkamayan vatandaşların bayramını farklı şekilde kutladı.

 

Başkan Avcı ayrıca,  Altıeylül’de ramazan boyunca hizmet veren davulcular ile birlikte mahalle mahalle dolaştı. Özellikle, Avcı’nın davul seslerinin sessiz sokakları şenlendiren eşliği ile vatandaşları selamlaması büyük ilgi gördü.

Amaç Tam Kapanmada Bayram Ruhunu Yaşatmak

Başkan Avcı, amacın Salgın nedeniyle ilan edilen tam kapanmada bayram ruhunu yaşatmak olduğunu ifade etti. Avcı, “Covid-19 salgını başladığı günden bu yana, normal hayatımızı, büyük oranda kısıtlamamıza sebep oldu. Özellikle, tüm bayramları birlikte ve büyük bir coşkuyla kutlayan bizleri her şeyden mahrum bıraktı. Üstelik, buruk bayramlar geçirmemize sebep oldu. Altıeylül Belediyesi pandemi sürecinin başından beri vatandaşın her anlamda yanında olmaya çalıştı. Ayrıca belediye olarak, herkesin takdirini toplamayı başardı. Ancak, dualar ile uğurladığımız bu mübarek Ramazan Ayı’nı, yine dualar ve neşe ile karşıladığımız Ramazan Bayramı takip etti. Fakat tam kapanma sürecinde olan ülkemizde, buruk geçen bayramı, bir nebze de olsa eski günlerimizdeki gibi neşe içinde kutlamak istedik. Bu nedenle, Ramazan Davulcularıyla birlikte mahalle mahalle dolaşarak Bayram ruhunu tüm vatandaşlara yaşatmaya çalıştık.” dedi.

 

BAŞKAN AVCI’DAN BAYRAM ŞEKERİ

 

Belediye hizmetlerinin yanı sıra eksik kalan yanlarımızın da tamamlayıcısı olan Altıeylül Belediyesi, Başkan Avcı ve beraberindeki Ramazan Davulcularıyla birlikte Dinkçiler, Sütlüce, Kasaplar, 1. Gündoğan, 2. Gündoğan, Gümüşçeşme, Hasan Basri Çantay, Plevne ve Bahçelievler Mahallelerinde dolaşarak vatandaşların Ramazan Bayramını kutladı.

Bayram Şekeri İkramını Unutmadı

Başkan Avcı, Ramazan ruhunu yaşatmak adına tüm imkânlarını seferber ettiklerini ifade etti. Özellikle de çocukları unutmadıklarına değindi. Avcı “belki en önemlisi, çocukların kalabalık iftar sofralarını, iftar sonrası hoş sohbetleri ve eğlenceleri, Ramazan Bayramı sabahı yaşanan coşkuyu ve kapı kapı bayram kutlayarak dolaşılan çocukluk hatıralarını biriktiremediler. Tüm bunların bilincinde olarak yola çıktık. Elbette çocuklara bayram şekerlerini ikram etmeyi de ihmal etmedik” dedi.

Maalesef Boynu Bükük Gariban Bir Bayram Yaşıyoruz

Yapılan bu güzel etkinlik ile ilgili konuşan Başkan Avcı “Güzel bir bayram yaşayamıyoruz. Maalesef boynu bükük gariban bir bayram yaşıyoruz. Biz de bu bayramı vatandaşlarımız güzel etkinliklerle karşılasınlar diye Ramazan boyunca vatandaşlarımızı sahura kaldıran bu güzel kardeşlerimizle birlikte güzel bir etkinlik yapıyoruz.” şeklinde konuştu.

 

Davulculara Teşekkür

Ayrıca, beraberinde ona eşlik ederek “Ramazan Ruhu”nu ayakta tutan Ramazan Davulcularına hitabende  “Sizlerden Allah razı olsun. Emeğinize sağlık. Alın terinize sağlık. Gayretinize sağlık. Garip ve boynu bükük bir bayram geçiriyoruz. Bir seneyi aşkın süredir şu virüs illetinden kurtulamadık. İnşallah bu virüs illetinden de kurtulup, yeniden o şen şakrak dolu dolu mutlu olduğumuz günlere kavuşmak dileğiyle. Sizin sayenizde vatandaşlarımıza Ramazan Bayramında olduklarını göstermiş olduk. Her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Hakkınızı helal edin. Sizinle çalışmak bir şerefti. Ailelerinizin ve sizlerin bayramını tebrik ediyorum.” dedi.

Haber: Kamil Akyürek

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.