Balıkesir Son Dakika HaberleriGündemİlçe Haberleri

Balıkesir’de Temizlik Personeli Para Dolu Poşet Buldu! Bakın Ne Yaptı..

Balıkesir'de temizlik personeli Fatma Gündüz, parkta içi para dolu poşet buldu. Bakın ne yaptı...

Balıkesir’de Temizlik Personeli Para Dolu Poşet Buldu! Bakın Ne Yaptı..

Altıeylül Belediyesi’nde görevli temizlik personeli Fatma Gündüz, bir örnek davranış sergileyerek hem esnafın hem de çevredeki vatandaşların takdirini kazandı. Rüzgar Caddesi’nde bulunan bir parkta rutin temizlik yaparken, içi sarılı para dolu bir poşete rastladı. Olayı hemen sorumlu amirine bildiren Gündüz, paranın Altıeylül Belediyesi Zabıta Amirliği’ne teslim edilmesini sağladı.

Balıkesir'De Temizlik Personeli Para Dolu Poşet Buldu! Bakın Ne Yaptı..
Fatma Gündüz

Fatma Gündüz, yaşadığı olayı şu sözlerle anlattı: “Temizlik yaparken çöp sandığım poşetin ağır olduğunu fark ettim. İçine baktığımda para olduğunu gördüm. Hemen durumu amirime bildirdim ve parayı zabıta ekiplerine tutanakla teslim ettik.”

Altıeylül Belediye Başkanı Hakan Şehirli, Gündüz’ün bu davranışını takdirle karşıladı ve şunları söyledi: “Fatma hanım, belediyemizin değerlerine uygun bir davranış sergiledi. Dürüstlüğü ve özverisiyle bizlere gurur yaşattı. Bu tür örnek davranışların belediyemizin vizyonunu yansıttığını düşünüyorum.

Balıkesir'De Temizlik Personeli Para Dolu Poşet Buldu! Bakın Ne Yaptı..
Fatma Gündüz Ve Cemalettin Kutlutekin

Parayı düşüren vatandaş Cemalettin Kutlutekin ise Gündüz’e teşekkürlerini ileterek, “Kendisine para vermek istedim ancak vatandaşlık görevim diyerek kabul etmedi. Helal para kazanma çabasındaki dürüst bir personeliniz olduğu için sizler de gurur duymalısınız” dedi.

 

 

Haber: Bülten

Edremit’in Meydanı Yeni Görüntüsüne Kavuştu

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu