Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir’de Pide Karaborsaya mı Düştü?

Balıkesir’de Pide Karaborsaya mı Düştü?
27 Nisan 2021 - 16:16

Balıkesir’de Pide Karaborsaya mı Düştü?

 

Balıkesir’de Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan Fırıntaş’ın ürettiği Ramazan Pidesine yoğun rağbet var. Ayrıca Fırıntaş yetkilileri talep edilen miktarda pide üretiyor.

 

Ancak, vatandaşlar Büyükşehir Belediyesi tarafından ihale yoluyla taşeronlara verdiği ekmek büfelerinde ekmek bulamıyor. Vatandaşlar, özellikle önünde uzun kuyruklar oluşan büfelerin, camında yazan “pide kalmadı” yazısından şikayetçi. Kısıtlama nedeniyle öğlen ve öğleden sonra pide almak isteyen vatandaşlar, pide kalmadı yazısını görünce şaşırıyor.

Fırıntaş Değil Ama Büfeler Erken Saatte Toplu Satış Mı Yapıyor?

Vatandaşlar, ayrıca cama yazılan bir diğer nottan yana da dertli. Büfelerin camında aynı zamanda “lütfen 2 adetten fazla istemeyiniz” yazısına da tepki gösteriyor. 5 kişilik bir aile için 2 pidenin yeterli olmadığını belirten bir vatandaş “bu sınırlama kabul edilemez. Ülkemizde un sıkıntısı mı var?” şeklinde tepki gösteriyor.

Pide İle İlgili Karaborsa İddiaları Var!

Ayrıca bazı vatandaşlar da Pidenin karaborsada satıldığına dair oldukça ilginç iddialarda bulundu. Vatandaşlar Büfelerin, erken saatte toplu olarak pide sattığını ve o 1,75 liraya satılan pidelerin başka yerlerde 2-2,5 TL’ye satıldığını iddia etti. Özellikle de bu iddialar ile ilgili araştırmanın yapılmasını ve yetkililerce denetleme yapılmasını dile getirdi.

Haber: Kamil Akyürek

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.