Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir’de PKK-KCK Cezaevi Yapılanmasına Operasyon

Balıkesir’de PKK-KCK Cezaevi Yapılanmasına Operasyon
19 Ocak 2021 - 20:25

Balıkesir’de PKK-KCK Cezaevi Yapılanmasına Operasyon

 

Balıkesir Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla harekete geçen Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı, PKK/KCK Terör Örgütünün finans faaliyetlerinin ve cezaevi yapılanmasının deşifre edilmesine yönelik Balıkesir merkezli önemli bir operasyona imza attı.

 

Örgüt Mensuplarına Finans Sağlamışlar

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı tarafından PKK/KCK Terör Örgütünün finans faaliyetlerinin ve cezaevi yapılanmasının deşifre edilmesine yönelik yapılan çalışmalar sonucunda, terör Örgütünün cezaevi yapılanmaları ile irtibatı olan ve Hükümlü/Tutuklu terör örgütü mensuplarına finans sağladıkları tespit edilen 20 şüpheli belirlendi.

Silah ve Çok Sayıda Örgütsel Doküman Ele Geçirildi

Tespit edilen şüphelilere yönelik Balıkesir merkezli 10 İlde (Adana, Aydın, Balıkesir, Batman, Bursa, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Mersin) 19 Ocak 2021 saat:07.00’dan itibaren eş zamanlı operasyon başlatıldı. Yakalanan şahıslar ile birlikte silah ve çok sayıda örgütsel doküman ele geçirildiği belirtiliyor.

Adli İşlemler Sürüyor

Balıkesir Valiliği tarafından yapılan duyuruda, Gözaltına alınan şüphelilerle ilgili adli işlemlerin Balıkesir İl Jandarma Komutanlığınca sürdürüldüğü ifade ediliyor.

Haber: Kamil Akyürek

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.