Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir’de Polis 20 Şahsı Gözaltına Aldı

Balıkesir’de Polis 20 Şahsı Gözaltına Aldı
06 Mayıs 2021 - 11:44

Balıkesir’de Polis 20 Şahsı Gözaltına Aldı

Balıkesir’de asayiş ve narkotik polislerinin yaptıkları huzur operasyonlarında 20 kişi gözaltına alındılar. Asayiş uygulamalarında gözaltına alınan şahıslardan 2’si tutuklandılar.

Balıkesir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, genel güvenliği ve asayişi sağlamak amacıyla şehir merkezi, Ayvalık, Bandırma, ve Edremit İlçelerinde yaptıkları huzur operasyonlarında çeşitli suçlardan aranan 8 şahsı gözaltına aldı. Adliyeye sevk edilen zanlılardan 2’si tutuklandılar. Yapılan aramalarda; çeşitli marka ruhsatsız 3 adet tüfek ve ayrıca tüfeklere ait 12 kartuş ele geçirdiler.

İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince uyuşturucu madde ticaretini, kullanımını ve sokak satıcılarının faaliyetlerini önlemeye yönelik olarak yapılan 8 ayrı çalışmada; Kent Merkezi, Bandırma ve Erdek İlçelerinde 12 şüpheli şahıs yakalanırken, 1 şahıs adli makamlara sevk edilmek üzere gözaltına alınmış, ayrıca 11 şahıs da haklarında yapılan adli işlemler neticesi serbest bırakıldı. Olaylarla ilgili yapılan aramalarda; 61,71 gram metamfetamin, 312 adet sentetik ecza hap, 40,50 gram skunk maddesi, 0,55 gram esrar, 1 adet ruhsatsız tabanca ile 5 adet fişek, ayrıca 4 adet uyuşturucu madde içiminde kullanılan payp aparat ele geçirdiler.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.