Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir’de Polis Ve Jandarmadan 97 Şahsa Huzur Operasyonu

Balıkesir’de Polis Ve Jandarmadan 97 Şahsa Huzur Operasyonu
09 Ekim 2021 - 15:43

Balıkesir’de Polis Ve Jandarmadan 97 Şahsa Huzur Operasyonu

Balıkesir’de polis ve jandarma ekiplerinin il genelinde yaptıkları asayiş ve uyuşturucu ‘Huzur’ operasyonlarında 97 şahıs gözaltına alındılar. Adli makamlara sevk edilen 19 şahıs tutuklanarak, cezaevine sevk ettiler.

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri genel güvenliği ve asayişi sağlamak amacıyla Balıkesir İl Merkezi, Ayvalık, Bandırma, Burhaniye, Edremit, Gömeç. Gönen, Manyas, Kepsut, Sındırgı, Savaştepe ve Susurluk İlçelerinde 06.10.2021 tarihinde yapılan çalışmalarda çeşitli suçlardan aranan 62 aranan gözaltına alındılar. Adli makamlara sevk edilen 16 şahıs tutuklanmıştır. Yapılan aramalarda; 12 adet ruhsatsız ateşli silah ve bu silahlara ait 96 adet fişek, 3 ruhsatsız av tüfeği, 40 fişek, 7 adet kurusıkı tabanca ve bu tabancaya ait 43 adet fişek ele geçirdiler.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince, uyuşturucu madde ticaretini, kullanımını ve ayrıca sokak satıcılarının faaliyetlerini önlemeye yönelik olarak. 07 Ekim 2021 tarihinde İl Merkezi, Edremit, Ayvalık, Erdek, Savaştepe, Gömeç ve ayrıca Gönen İlçelerinde yapılan 16 ayrı çalışmada 23 şüpheli şahıs gözaltına alındılar. Uyuşturucu madde imal ve ticareti suçundan adli makamlara sevk edilen 3 şahıs tutuklanırken, yakalanan 20 şahıs ise haklarında yapılan adli işlemler neticesi serbest bırakılmıştır. Olaylarla ilgili yapılan aramalarda; 100,33 gram metamfetamin, 125,16 gram esrar, 181 adet sentetik ecza hap, 1 adet hassas terazi, 7 adet uyuşturucu madde içiminde kullanılan payp aparat, ayrıca 6 adet tabanca fişeği ele geçirdiler.

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri genel güvenliği ve asayişi sağlamak amacıyla Ayvalık, Burhaniye, Edremit, Gömeç, İvrindi, Karesi, Kepsut ve Sındırgı ilçelerinde 07 Ekim 2021 tarihinde yapılan çalışmalarda ve yapılan yol aramalarında; çeşitli suçlardan aranan 12 şahsı gözaltına alındılar. 2 adet tabanca, 1 adet ruhsatsız av tüfeği ve 1 adet av tüfeği fişeği ele geçirdiler. Jandarma trafik ekiplerinin yaptığı motosiklet denetimlerinde de ayrıca 901 motosiklet denetlediler.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.