Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir’de Polisten 33 Şahsa ‘Huzur’ Operasyonu

Balıkesir’de Polisten 33 Şahsa ‘Huzur’ Operasyonu
09 Ağustos 2021 - 13:45

Balıkesir’de Polisten 33 Şahsa ‘Huzur’ Operasyonu

Balıkesir’de polis ekipleri il genelinde yaptıkları operasyonda çeşitli suçlardan aranan 27 şahsı gözaltına alırken, adli makamlara sevk edilenlerden 9 kişi tutuklandılar. Narkotik polislerinin yaptıkları operasyonlarda da 6 şahıs gözaltına alınırken, bir kişi tutuklandılar.

Yapılan aramalarda 4 ateşli silah, bu silahlara ait 20 fişek, 1 kuru sıkı tabanca bu silaha ait 8 fişek, 3 adet ruhsatsız tüfek ve ayrıca bu tüfeğe ait 22 adet kartuş ele geçirdiler.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince uyuşturucu madde ticaretini, kullanımını ve sokak satıcılarının faaliyetlerini önlemeye yönelik olarak 07.08.2021 tarihinde yapılan 4 ayrı çalışmada il merkezi, Ayvalık, Edremit ilçelerinde 6 şüpheli şahıs yakalandılar. 2 şahıs ise ayrıca haklarında yapılan adli işlemler neticesi serbest bırakıldılar. Olaylarla ilgili yapılan aramalarda 121,24 gram bonzai, 122 adet sentetik ecza hap, 6,08 gram metamfetamin, 2 adet hassas terazi, 3 adet cep telefonu, 4 adet uyuşturucu madde içiminde kullanılan aparat, 8 parça uyuşturucu madde paketlemede kullanılan alüminyum folyo, 4 bin 285 TL uyuşturucu madde satışından elde edildiği değerlendirilen ayrıca para ele geçiridiler.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.